fot. wikimedia.org/ Tomasz Sienicki
Taką informację zamieściła na Twitterze posłanka PiS Jolanta Szczypińska. Dziś w Krakowie na temat przyszłości „szóstki” dyskutowali członkowie Komitetu Monitorującego Program Infrastruktura i Środowisko.

Niektóre media zapowiadały wykreślenie tego odcinka z planów inwestycyjnych, jednak - jak twierdzi posłanka PiS Jolanta Szczypińska - budowa „szóstki” jest niezagrożona:

- To jest informacja, którą uzyskałam od przewodniczącego komitetu monitorującego , rozmawiałam z ministrem infrastruktury oraz z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad i otrzymałam zapewnienia, że trasa S6, a w niej odcinek Koszalin - Słupsk pozostaje w programie operacyjnym – mówi Polskiemu Radiu Koszalin.

Spór o budowę drogi S6 trwa w Słupsku od dłuższego czasu. O wspólne działanie ponad podziałami apelowała Anna Rożek z klubu radnych PO:

- Przypominam sytuację, kiedy prezydentem był Kobyliński, a poseł Konwiński walczył o ring i ważne było to, że robi się to dla Słupska. 

Według radnego PiS Tadeusza Bobrowskiego działacze tej partii nie ustają w zabiegach o „szóstkę”, ale negocjacje i rozmowy utrudnia postawa prezydenta miasta Roberta Biedronia, który robi wszystko, aby pogorszyć relacje władz miasta z rządem:

- Jak mamy lobbować na rzecz inwestycji Słupsk - Gdańsk, kiedy prezydent w telewizji mówi takie rzeczy? Pan Biedroń nie musi chwalić rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale w tym zakresie mógłby chociaż milczeć.

Jak zapewniła Szczypińska, budowa „szóstki” prowadzona będzie zgodnie z opracowanymi przez ekipę rządową harmonogramami, a terminy będą dotrzymane.

pg/ds/ez

Posłuchaj

Anna Rożek z klubu radnych PO
Tadeusz Bobrowski PiS