fot. Rafał Szymański
W biurze poselskim Jolanty Szczypińskiej ogłoszono dzisiaj przygotowania do wyborów i nazwiska pełnomocników odpowiadających za działanie. - Partia już prowadzi konsultacje ze swoimi sympatykami - mówi posłanka.

- Podjęliśmy działania i przygotowania do zbliżających się wyborów samorządowych. Rozmawiamy z mieszkańcami zainteresowanymi wyborami w różnych miastach, gminach.

Hasłem kampanii ma być przejęcie władzy w samorządach na Pomorzu. A w tym regionie są silne wpływy Platformy Obywatelskiej. Nie ukrywa tego Marcin Horała, poseł PIS, który został pełnomocnikiem partii do sprawawyborów samorządowych:

- Chcemy do tych wyborów przygotować się solidnie, a to szczególnie ważne na Pomorzu, na którym rządzi Platforma Obywatelska w wymiarze wojewódzkim. Powoduje to szereg problemów. Przychodzą ludzie, przedstawiają swoje krzywdy wobec władzy, a władzą jest Prawo i Sprawiedliwość. W większości przypadków okazuje się, że ta władza, do której mają pretensje to jest władza samorządowa.  

W trakcie konferencji prasowej mówiono o problemach mieszkańców regionu, szczególnie ważnych po sierpniowych nawałnicach. Podtrzymano także sprawę powstania województwa środkowopomorskiego. - Mimo że nie mówimy o konsultacjach oficjalnych, dużo rozmawiamy i podejmujemy działania w tej sprawie. Coraz więcej środowisk popiera nas. To jednak kwestia kolejnej kadencji - dodała posłanka Szczypińska.

rs/ds