fot. archiwum PRK
Wczoraj na naszej antenie informowaliśmy o interwencji marszałka pomorskiego w sprawie przebudowy dworca PKP w Słupsku. Inwestycja ta stoi pod coraz większym znakiem zapytania. Teraz okazuje się, że może to mieć wpływ na przyszłość węzła transportowego, który powstanie przy ulicy Towarowej.

Przebudowa dworca i węzła to połączone inwestycje - mówił na antenie Radia Słupsk Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej: - Jeżeli nie będzie dworca i prawdziwego tunelu, to będzie problem. Może być tak, że powstanie węzeł transportowy, z którego ludzie nie będą mogli korzystać. Mam nadzieję, że środki się jednak znajdą - wyjaśniał.

Niepewność związana z przebudową dworca kolejowego nie wpływa jednak na prace wokół węzła transportowego - zaznacza dyrektor Borecki: - Prace rozpoczniemy najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wybudujemy swoją część i będziemy czekać na ruch PKP - dodał.

Przedstawiciele spółki PKP zapewniają, że przebudowa dworca w Słupsku będzie realizowana, a „obiekt w dalszym ciągu znajduje się na naszej liście dworców objętych potrzebami inwestycyjnymi, czyli w Programie Inwestycji Dworcowych”.

MS/ez

Czytaj więcej