fot. pixabay.com
Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Galę Sportów Walki „Runda 7”, która odbędzie się 11 listopada 2017 r. w Białogardzie.

Od sześciu lat - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów sportów walki – Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. organizuje galę sportów walki. Podczas poprzednich edycji w Białogardzie wystąpiło wielu znakomitych zawodników, takich jak: Piotr Hallmann - były zawodnik UFC, mistrz kategorii półciężkiej angielskiej organizacji BAMMA Marcin Łazarz, Daniel „Kociao” Dowda, czy utytułowany zapaśnik i trener Tomasz Szczerek. Tegoroczna edycja imprezy, tak jak poprzednie, dostarczy widzom walk na wysokim poziomie sportowym. W emocjonujących pojedynkach wystąpią czołowi polscy zawodnicy MMA oraz wielu przedstawicieli lokalnych klubów. Na gali zobaczymy między innymi zawodników z Białogardu, Koszalina i Drawska Pomorskiego - reprezentujących lokalne kluby oraz zawodników MMA z całej Polski. Karta walk obejmuje osiem pojedynków w formule MMA w tym 3 pojedynki amatorskie, które zostaną rozegrane na dystansie 3x3 minuty oraz pięć pojedynków zawodowych, na dystansie 3x5 minut, wszystkie starcia według zunifikowanych zasad MMA („Unified Rules of Mixed Martial Arts").

W walce wieczoru po raz trzeci w Białogardzie zobaczymy Marcina Łazarza (10:5) – Marcin Łazarz Academy, który zmierzy się z Adamem Kowalskim (9:3) – Berkut Arrachion Olsztyn. Obydwaj zawodnicy sklasyfikowani są w pierwszej dziesiątce polskiego rankingu MMA. W jednym z pojedynków karty głównej zobaczymy występ Mateusza „SMOKA” Symoczko (4:0) z Ronin Gold Team Koszalin. Jego przeciwnikiem będzie Mateusz Rybak z K.O. Zak Gorzów Wielkopolski. Kolejna walka zawodowa to pierwszy zawodowy pojedynek Dawida Romańskiego z Białogardu z Piotrem Kamińskim (2:1), trenującym w Zet Gold Team Drawsko Pomorskie. Panowie spotkali się już w białogardzkim oktagonie. Dwa lata temu stoczyli ze sobą amatorski pojedynek MMA. Lepszy w tamtej rywalizacji okazał się Piotr Kamiński. Zobaczymy również pojedynek Sebastian Przybysz (2:1) z Fight Pit vs Piotr „Morales” Wróblewski (4:1) Berserkers Team oraz Dominik Gierowski (0:0) Mighty Bulls Gdynia vs Przemysław Górny (1:0) Spartakus Świdwin/Valliant Gold Team.

Walki zawodowe poprzedzone zostaną walkami amatorskimi, w których zawalczą: Marcin Czyżowski – Gold Team Polska z Marcelem Kachel – Mighty Bulls Gdynia. W kolejnym starciu amatorskim Krzysztof Sowa z Białogardu i Samuel Vogt - Berserkers Team. Trzeci pojedynek amatorski pomiędzy Tomaszem Bednarkiem – Ronin Gold Team Koszalin/Marcin Łazarz Academy i Michałem Lichodziejewskim – K.O. Zak Gorzów Wielkopolski.

Galę Sportów Walki „RUNDA 7” uświetnią: gość specjalny Marcin „RÓŻAL” Różalski – Mistrz Federacji KSW oraz występy artystyczne i wokalne trzech utalentowanych dziewczyn z Mad Boss Army i zespołu tanecznego TOP TOYS Koszalin.

Bilety na galę wkrótce dostępne będą w przedsprzedaży w cenie: 35 zł normalny / 45 zł VIP. W dniu imprezy kosztować będą odpowiednio 45 zł normalny / 60 zł VIP. Kupić je będzie można w Białogardzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (Kompleks Basenowo-Rekreacyjny) przy ul. Moniuszki 29 w godz. 7.00-22.00 oraz w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich przy ul. 1 Maja 15 w Białogardzie w godz. 8.00-16.00.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj