fot. pixabay.com
Od najbliższej niedzieli, 1 października zmieniają się zasady udzielania pomocy medycznej w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

Mieszkańcy Słupska i powiatu będą mogli korzystać z takiej samej liczby gabinetów jak do tej pory. Zmienią się nieco ich lokalizacje.

- Pacjenci mogą się udać do lekarza rodzinnego w przychodni przy ulicy Kołłątaja i NZOZ-u w Kobylnicy. Zmianą jest zastąpienie przychodni SALUS przy ulicy Piłsudskiego na szpital przy ulicy Hubalczyków 1 - mówi Elżbieta Gryka, rzecznik słupskiego szpitala.

Mieszkańcy powiatu słupskiego będą leczyć się w tych samych punktach co słupszczanie. Największe zmiany dotkną mieszkańców Ustki.

- Pacjenci z Ustki w dni powszednie powinni przyjeżdżać w ramach nocnej opieki nad chorymi do Słupska, a w weekendy i dni świąteczne ta opieka będzie zapewniona przez całą dobę w szpitalu przy ulicy Mickiewicza w Ustce - wyjaśnia Elżbieta Gryka.

Punkty nocnej opieki medycznej czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 18-8 rano oraz w weekendy i święta przez całą dobę.

mp/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Elżbieta Gryka, rzecznik słupskiego szpitala o zmianach dla mieszkańców Słupska
Elżbieta Gryka, rzecznik słupskiego szpitala o zmianach dla mieszkańców Ustki