fot. slupsk.pl
Impreza to trzy dni, w trakcie których osoby starsze, ich rodziny i opiekunowie mogą uczestniczyć w wielu warsztatach, wykładach, zajęciach, działaniach ujętych w harmonogramie wydarzenia.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych organizatorzy chcą zwrócić uwagę z jednej strony na potencjał osób starszych, bogactwo doświadczeń, możliwości, z drugiej zaś zaprezentować ofertę skierowaną do seniorek i seniorów oraz mówić o ich problemach, potrzebach i trudnościach. Liczne projekty, innowacyjne formy wsparcia, działania jednostek zwiększają katalog usług skierowanych do osób starszych celem poprawy jakości ich życia.

Seniorzy będą mieć okazję do zapoznania się z propozycją placówek funkcjonujących na rzecz osób starszych - rozmowa, spotkanie, udział w zajęciach, wsparcie stosowne do potrzeb znacząco mogą poprawić funkcjonowanie i wydłużyć czas niezależności i sprawności.

- W ciągu trzech dni, w godzinach 10-14, seniorzy i ich rodziny mają do dyspozycji wiele imprez. W czwartek jest to konferencja, w piątek zaplanowano Targi Zdrowia i Urody dla Seniorów, a w sobotę - dyskoteka międzypokoleniowa z DJ Wiką, seniorką powszechnie znaną w Polsce. Poza tym zaplanowano kilkadziesiąt imprez towarzyszących - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Kamila Rudnik, koordynatorka imprezy.

Imprezę z inicjatywy Słupskiej Rady Seniorów zorganizowało stowarzyszenie Horyzont. Patronat nad Słupskimi Dniami Seniora sprawuje prezydent miasta Robert Biedroń.

Szczegółowy plan Słupskich Dni Seniora dostępny jest TUTAJ.

Redakcja/slupsk.pl/ar

Posłuchaj

Kamila Rudnik, koordynatorka imprezy