fot. inspro

W Słupsku z inicjatywy Roberta Biedronia, prezydenta miasta, rozpoczęto akcję przybliżania ustawy zasadniczej młodzieży.
Prezydent RP zaproponował referendum w sprawie zmian w konstytucji, które miałoby się odbyć 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Politycy często „rzucają hasło”: zmiany w konstytucji są konieczne. Często jednak nie precyzują, o jakie zmiany chodzi. Czy zmiany są konieczne, jeśli tak - to jakie? Czy referendum konstytucyjne powinno się odbyć przed czy po przedstawieniu „nowych” projektów konstytucji? – na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

W drugiej godzinie „Incydent” – reportaż Edyty Lubiak.

W Zespole Szkół w Smołdzinie doszło do incydentu. Dziecko z zaburzeniami wpadło w szał, a jego zachowanie filmowała pedagog szkolna. Chłopiec uciekł do ubikacji, tam został zamknięty na 30 minut. Krzyczał, uderzał ręką w umywalkę. Szkoła wezwała pogotowie. Dziecku zaaplikowano zastrzyk (relanium). Szkoła twierdzi, że zachowane były wszelkie procedury w sytuacjach kryzysowych, matka uważa, że jej dziecko zostało uwięzione, było bezprawnie filmowane i otrzymało zastrzyk bez jej zgody. W efekcie szkoła skierowała do sądu wniosek o pozbawienie matki praw rodzicielskich. Kobieta twierdzi, że to zemsta...

Zaprasza Andrzej Rudnik