fot. Daria Sikorska
Angelika Chrapkiewicz-Gądek na co dzień porusza się na wózku, ale  jest bardzo zajętą osobą. Prowadzi szkolenia jako mówca inspiracyjny, podczas których podpowiada, jak realizować swoje marzenia, jak do nich dążyć.

O budowaniu swojej wewnętrznej siły napisała książkę zatytułowaną „Zdobądź swój szczyt”. Mimo niepełnosprawności Angelika Gądek prowadzi firmę, nurkuje, a także chodzi po górach i zdobywa kolejne szczyty. Była już m.in. na Kilimandżaro i na Rysach. Ostatnim wyzwaniem było zdobycie w czerwcu Mnicha w Wysokich Tatrach:

-  Każda góra czegoś nowego mnie uczy. Kiedy zobaczyłam zdjęcie Mnicha, to wydawał mi się niemożliwy do zdobycia. Dla mnie był też symbolem walki ze strachem. Rysy były dla mnie górą zaufania, zaufania do ekipy, która po raz drugi zdobywała ze mną szczyt. I teraz Mnich jest dla mnie oznaką odwagi.  

W październiku Angelika Chrapkiewicz-Gądek poprowadzi największy w Polsce event motywacyjny „Życie bez ograniczeń”, a jutro będzie gospodynią uroczystego zakończenia XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”.

aw/ds