fot. static.pexels.com

W pierwszej godzinie audycji mówić będziemy o młodych kierowcach, którzy powodują największa liczbę wypadków na naszych drogach, uważani są za największe zagrożenie. W 2016 roku byli sprawcami 20 proc. wypadków powstałych z winy kierujących, w których zginęły 542 osoby, a 7 790 zostało rannych. Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

Co zrobić by ograniczyć ich brawurę, jak szkoli się młodych ludzi na kierowców, dlaczego ludzie bez doświadczenia otrzymują prawo jazdy na ciężarówki i np. autobusy, co robi policja oprócz rutynowych czynności takich jak czajenie się w krzakach z radarem.
Właśnie do młodych kierowców skierowana jest kampania "Kierujesz życiem".

Kampania ma zwracać uwagę na dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma nadzieję, że zachęci odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu. Szczególnie ważne jest dotarcie do grupy wiekowej 18-24 lat.
O tym po godzinie 20.

W drugiej godzinie audycji „BABAKUBA” - taki jest tytuł reportażu Anny Winnickiej, a jednocześnie nazwa miejsca w Kołobrzegu, które jest niezwykle przyjazne dla dzieci i rodziców.

W „Wieczornym Domu Kultury” kolejna relacja z XIV Europejskiego Festiwalu „Integracja TY i JA”.
Czwartkowe „Wieczorne Spotkania” zakończy wizyta w „Cafe Europa”.

Zaprasza Andrzej Rudnik