W nocy z piątku 11. sierpnia na sobotę 12. sierpnia w kilkanaście minut potężna nawałnica spowodowała śmierć kilku osób i straty materialne liczone w setkach milionów złotych. W obliczu takiej tragedii ludzie mieszkający na terenach objętych kataklizmem musieli wykazać się odwagą, umiejętnościami działania w sytuacjach kryzysowych, inicjatywami, które obce są w codziennym życiu.

W pierwszej godzinie Wieczornych Spotkań mówić będziemy o zdolności do podejmowania działań w sytuacjach kryzysowych, odpowiedzialności za te działania poszczególnych służb, samorządów i administracji rządowej.

W drugiej godzinie reportaż Grażyny Preder pt. „AFRYKA W CEWLINIE”.

Elżbieta Czabańska, nieżyjąca od paru lat lekarka - okulistka z Koszalina, kilkanaście lat pracowała w Afryce, głównie w Nigerii. W tym czasie zgromadziła ogromną kolekcję afrykańskich dzieł sztuki i rzemiosła artystycznego. Część tej kolekcji została pokazana na wystawie w Cewlinie, w Galerii Na Zakręcie, z inicjatywy mieszkającej w tej wsi córki lekarki.

Na wernisaż przyjechał też, mieszkający od 35 lat w Nigerii, syn dr Czabańskiej , z afrykańską żoną i synkiem. Dzięki ich obecności wernisaż stał się niezwykłym spotkaniem ze światem Czarnego Lądu. To wszystko w reportażu "Afryka w Cewlinie".

Zaprasza Andrzej Rudnik