Wakacje to czas wolności przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Nie ma obowiązku chodzenia do szkoły, rodzice zapracowani, hulaj dusza piekła nie ma.
Bywa, że młodzi ludzie dochodzą do odkrywczego wniosku: wyjadę daleko od domu, wolność będzie jeszcze większa i lepiej smakująca.
Wyjeżdżają, ale „zapominają” powiedzieć o swoim wyjeździe rodzicom, którzy zaniepokojeni rozpoczynają poszukiwania często zgłaszając „zaginięcie” policji.
Przyczyn ucieczek jest wiele: wspomniana potrzeba wolności, zawód miłosny, przemoc, ucieczka przed problemami i wiele innych.
W pierwszej godzinie audycji mówić będziemy o ucieczkach, zagrożeniach z tego wynikających i licznych negatywnych konsekwencjach.

W drugiej godzinie „Pan Tadeusz w muzeum” reportaż Grażyny Preder

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność. Jednym z celów działalności muzeum jest ukazanie arcydzieła oraz jego autora w kontekście społeczno-kulturowym epoki, realiów ówczesnej Europy i walk o niepodległość. Zgromadzono siedemset eksponatów, zainstalowano ponad sto gier, instalacji i prezentacji multimedialnych.

Grażyna Preder zaprasza na wędrówkę po muzeum Wieszcza.

Czwartkowe Wieczorne Spotkania zakończy „Cafe Europa”.
Jak zwykle w naszej kawiarni najnowsze i najważniejsze informacje z Unii Europejskiej.

Zaprasza Jolanta Rudnik.