Pierwszą godzinę audycji poświęcimy zdrowiu, a dokładniej dbałości o skórę. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie zwracając uwagi na zagrożenia czyhające na tę naturalną osłonę każdego z nas narażamy się na wielkie niebezpieczeństwo. Choroby skóry stają się cywilizacyjnym problemem a wiele z nich, np. czerniak, budzą grozę i często utożsamiane są z wyrokiem śmierci.

Dermatolodzy alarmują, że nie potrafimy dbać o skórę, nie wiemy co wpływa na jej choroby, jakie niebezpieczeństwa pojawiają się np. latem kiedy często intensywnie się opalamy. Co robić by niebezpieczeństw uniknąć, jak leczy się choroby skóry, czy szkodliwe są solaria-postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

W drugiej godzinie reportaż Anny Winnickiej pt. „Ostrowice - bankructwo i co dalej?” Ostrowice to jedna z najsławniejszych gmin w naszym kraju. Niestety prawdopodobnie rzeczownik gmina w połączeniu z Ostrowicami odchodzi do historii.

11 lipca w Drawsku Pomorskim Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski przedstawił mieszkańcom trzy propozycje: pozostawienie gminy Ostrowice w dotychczasowej strukturze, podział gminy na trzy części i przydzielenie jej do poszczególnych gmin ościennych, oraz zniesienie gminy Ostrowice i przyłączenie jej do gminy Drawsko Pomorskie. Na decyzje pozostało niewiele czasu, bo z dniem 1 stycznia 2018 powinno dość do zmian w funkcjonowaniu gminy. Jakie mogą być skutki tych decyzji, co dzieje się pod zarządem komisarycznym, co może się zmienić w życiu mieszkańców? O tym w reportażu Anny Winnickiej.

W Wieczornym Domu Kultury o „Panoramicznym happeningu morskim” Tadeusza Kantora, który odbył się 23 sierpnia 1967 roku w miejscowości Łazy koło Osiek. Był najbardziej spektakularnym i najbardziej złożonym ze wszystkich happeningów Kantora. Mija 50 lat od tamtego wydarzenia. Anna Rawska przedstawi wystawę na temat tamtego wielkiego wydarzenia kulturalnego, którą można obejrzeć w CK 105 w Koszalinie.

Zaprasza Andrzej Rudnik