fot. koszalin.pl
Ruch samochodowy został zamknięty na odcinku od ul. Sarzyńskiej do ul. Żytniej. Utrudnienia w ruchu są związane z kolejnym etapem kompleksowej przebudowy ulicy wraz z budową infrastruktury: oświetlenia, chodników, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych.

Dojazd do ulicy Żytniej będzie możliwy nowo wybudowanym odcinkiem ulicy Połczyńskiej od strony skrzyżowania z ulicą Wrzosów. Ponieważ na tym odcinku nadal trwają prace, ruch pojazdów może odbywać się wahadłowo - poprzez tymczasową sygnalizację świetlną.

W związku z przygotowywaniem budowy ul. Żytniej, która ma zostać rozpoczęta w przyszłym roku, miasto przygotowuje dodatkowy alternatywny dojazd do ulicy Żytniej od strony miasta (poprzez ulice Pszeniczną i Działkową). Ponieważ trzeba utwardzić ponad kilometrowy odcinek gruntowej drogi, lada chwila ogłoszony zostanie przetarg na realizację tego zadania. Dojazd mieszkańców do posesji wzdłuż remontowanego odcinka ul. Połczyńskiej zostanie zapewniony przez wykonawcę prac.

Przypomnijmy, że nadal obowiązuje zorganizowany objazd dla jadących w kierunku Koszalina od strony Tychowa drogą wojewódzką nr 168 przez Niedalino-Rosnowo-Wyszewo, a następnie drogą krajową nr 11 przez Wyszewo, Bonin, Kretomino.

Redakcja/UM Koszalin/ar