autorzy filmu: Paweł Chyb, Adam Iwaszkiewicz, Jarosław Rochowicz
W sobotę 3 czerwca, po raz ósmy ruszymy ulicami Koszalina w ramach akcji „Biegiem po zdrowie”. A już od najbliższego poniedziałku na naszej antenie, razem z zaproszonymi gośćmi, rozpoczynamy przygotowania do tego wydarzenia. W ramach konkursu „Krok po kroku do Biegu po zdrowie" będziemy wspólnie liczyć… kroki. Zapraszamy do udziału w naszej zabawie, może to Ty wygrasz sportowe buty oraz zajęcia z trenerem personalnym. Razem przygotujmy się do największej sportowo-rekreacyjnej imprezy w Koszalinie!

Ile kroków jest z siedziby Polskiego Radia Koszalin do Placu Jacka i Agatki, ile z koszalińskiego Ratusza do kapsuły czasu zakopanej na Rynku Staromiejskim, a ile z Urzędu Miejskiego w Słupsku do siedziby naszej redakcji przy ulicy Filmowej? Takie, między innymi, odległości musieli pokonać nasi goście: Piotr Jedliński – Prezydent Koszalina, Robert Biedroń – Prezydent Słupska, ksiądz Tomasz Roda – dyrektor koszalińskiego Caritas, Małgorzata Hołub – lekkoatletka, zdobywczyni medali na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy oraz Piotr Ostrowski – Prezes Zarządu Polskiego Radia Koszalin. Ile kroków musieli przejść? To właśnie nasza zagadka…

Pierwsza edycja naszego konkursu odbyła się w poniedziałek. Zadaniem dla naszych Słuchaczy było odgadnięcie ile kroków jest z Radia Koszalin do Placu Zabaw "Jacek i Agatka". Dystans ten przeszedł prezes Radia Koszalin, Piotr Ostrowski i zrobił 100 kroków. Najbliżej tej odpowiedzi była pani Mirosława, która podała liczbę 99. Nasza słuchaczka wygrała superatrakcyjne buty sportowe, które sama wybierze w sklepie MasterSport w Galerii Handlowej Atrium Koszalin oraz voucher na 2-tygodniowe zajęcia z trenerem personalnym w Centrum Rekreacji FORMA Aqua Park Koszalin. 

Następna szansa na wygraną we wtorek od godziny 6, w porannym Studiu Bałtyk. Tym razem kroki będziemy liczyć z lekkoatletką Małgorzatą Hołub.  Odpowiedzi należy wysyłać na numer 500 400 115. Wygrywa osoba, która odgadnie dokładną liczbę kroków lub będzie najbliżej prawidłowej odpowiedzi.

Najważniejsze informacje o tegorocznej edycji BIEGIEM PO ZDROWIE

Tegoroczna edycja akcji „Biegiem po zdrowie” odbędzie się w sobotę 3 czerwca br. i - podobnie jak w latach ubiegłych - składać się będzie z dwóch części – biegu ulicami Koszalina oraz Rodzinnego Festynu Rekreacyjnego. Start Biegu wyznaczony został na godzinę 12.00 sprzed siedziby Radia Koszalin - ul. Piłsudskiego 41. Trasa będzie wiodła ulicami Piłsudskiego, Traugutta, 4 Marca i Sybiraków. Na mecie Biegu – na terenie Wodnej Doliny - już o godzinie 12.00 rozpocznie się Rodzinny Festyn Rekreacyjny. Będą smaczne lody, prezentacje artystyczne i sportowe, zabawy integracyjne, porady kosmetyczne i dietetyczne, konkursy, karaoke, wywiady z uczestnikami oraz reporterskie debiuty. Nie zabraknie także atrakcji i animacji dla najmłodszych - dmuchanych zamków, placów zabaw, wodnych kul i ukrytych skarbów. Tutaj także każdy zawodnik, który ukończy Bieg otrzyma zdrowy posiłek. Festyn będzie też dobrą okazją, żeby porozmawiać z naszymi reporterami i publicystami przy „dziennikarskim stoliczku” - których znacie Państwo – z reguły – tylko z radiowego głosu.

Aby wziąć udział w akcji „Biegiem po zdrowie” należy zapisać się do udziału w biegu i odebrać kartę startową. Zapisy uczestników będą przyjmowane w tygodniu poprzedzającym akcję w siedzibie Polskiego Radia Koszalin przy ulicy Piłsudskiego 41 oraz w dniu startu od godziny 9.00 do 11.45.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją akcji „Biegiem po zdrowie” objął Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski oraz Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Tak było...

Biegiem po zdrowie 2014 W sobotę 29 maja 2010 roku po raz pierwszy w Koszalinie zorganizowaliśmy „Bieg Śniadaniowy”. W imprezie, która była wówczas jednocześnie deklaracją poparcia dla Transplantologii – biegliśmy pod hasłem „Przeszczep dalej”. W biegu wzięło udział blisko 3500 osób. Rok później, w sobotę 28 maja 2011 roku, ponownie spotkaliśmy się przed budynkiem Radia Koszalin. Tym razem trasę trzech kilometrów pokonaliśmy pod hasłem „Biegam, nie palę”, a wspólnie z nami bawiło się 4 tysiące mieszkańców Koszalina i regionu. Kolejna edycja Biegu, tym razem zorganizowana 2 czerwca 2012 roku pod hasłem „Żyj zdrowo, Żyj ekologicznie”, przyniosła kolejny rekord frekwencji – biegło z nami 4200 osób, a kolejnych 1000 czekało na mecie. Podczas czwartej edycji akcji nie tylko bawiła się z nami rekordowa liczba uczestników, ale także przeprowadziliśmy zbiórkę krwi, której udało nam się zebrać 18 litrów – zgodnie z hasłem imprezy, które brzmiało „Bieganie mamy we krwi”. Sukces dotychczasowych edycji imprezy, stanowił zachętę, aby raz jeszcze zmobilizować koszalinian do wspólnego wysiłku. Piątą edycję akcji „Biegiem po zdrowie”, tym razem połączonej z promocją badań profilaktycznych, zorganizowaliśmy w sobotę 24 maja 2014 r., a „pozytywne przesłanie” tej imprezy brzmiało „Lepiej zapoBIEGAĆ niż leczyć”. W roku 2015 po raz szósty zaprosiliśmy do udziału w naszej akcji. Tym razem odbyła się pod hasłem „Biegniemy… chudniemy”. W biegu wzięło udział blisko 4000 biegaczy. W roku 2016 na starcie stanęło przeszło 3000 uczestników, przyświecało im hasło „Rodzina w biegu”. W tym biegniemy po raz ósmy i liczymy na równie wysoką frekwencję. „Naturalnie biegam” to motto tegorocznej imprezy.

Do pobrania
Czytaj więcej