fot. Jarosław Ryfun
Początkowo radiowy program trwał niecałe pół godziny, stopniowo wydłużał się. Dziś można nas słuchać przez całą dobę.

Po raz pierwszy można było nas usłyszeć 15 listopada 1953 roku. Wówczas w eter popłynęły słowa i hymn Koszalina: - Tu rozgłośnia Polskiego Radia w Koszalinie. Drodzy słuchacze, dziś po raz pierwszy nadajemy nasz program lokalny z nowej radiostacji Polskiego Radia. Społeczeństwo naszej koszalińskiej ziemi otrzymało wreszcie rozgłośnię radiową. Chcielibyśmy, by stała się naszą rozgłośnią, rybaków z Kołobrzegu, Ustki i Darłowa, chłopów i pracowników PGR, mieszkańców Koszalina i wszystkich mieszkańców miast i wsi.

Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin powiedział, że rozgłośnia realizuje misję, jest blisko słuchaczy i wciąż się rozwija: - Polskie Radio Koszalin kalendarzowo jest w wieku emerytalnym, bo kończymy 65 lat. W rzeczywistości czujemy się bardzo młodo. Jesteśmy radiem o olbrzymim potencjale, ciągle rozwijającym się, ciągle odmładzanym - także technologicznym i ciągle lubianym przez naszych słuchaczy. Dowodem tego są dzisiejsze wyniki słuchalności, które pokazują, że słuchają nas państwo bardzo chętnie, że ta słuchalność bardzo mocno wzrosła w ostatnich tygodniach. Bardzo za to dziękujemy, bardzo się cieszymy, dlatego że to jest najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogli nam państwo sprawić.

Polskie Radio Koszalin to sztab ludzi, redakcje terenowe, nowoczesna cyfrowa technologia, studio telewizyjne - Studio Bałtyk TV i portal prk24.pl.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

Po raz pierwszy można było nas usłyszeć 15 listopada 1953 roku.
Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin
Dziękujemy, że jesteście z nami.
Drodzy słuchacze, dziękujemy za wszystkie życzenia.