fot. Rafał Szymański
Poseł Jolanta Szczypińska oficjalnie przedstawiła dziś kandydatkę PiS na prezydenta miasta. Jest nim słupska radna Anna Mrowińska.

- To nowa twarz i nowa siła w słupskim samorządzie, radna bardzo dynamiczna i stawiająca sobie ambitne cele - podkreśla Jolanta Szczypińska, posłanka na Sejm z okręgu gdyńsko-słupskiego.

Anna Mrowińska uważa, że Słupsk potrzebuje politycznej zmiany: - To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę startować na stanowisko prezydenta Słupska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Znacie mnie państwo dobrze, bo od 4 lat jestem słupską radną. Jako prezydent mogłabym zrobić jeszcze więcej. Uważam, że przyszły nowe czasy - czas na nowych ludzi i nowe działa. Rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazuje, że może być skuteczny. Uważam, że samorząd również może być skuteczny. Do tej pory mieliśmy w Słupsku rządy różnych opcji, ale nigdy nie prawicowych. Dlatego chciałabym, aby słupszczanie dali szansę prawicy.

Mrowińska zastąpiła wcześniejszego kandydata Roberta Kujawskiego, który zrezygnował z powodów osobistych. Nowa kandydatka ma wkrótce przedstawić swój program wyborczy. Do niedawna była pracownikiem cywilnym w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża, a ostatnio pracowała biurze posłanki Doroty Arciszewskiej- Mielewczyk w Ustce. 

Poseł Jolanta Szczypińska, podczas dzisiejszej konferencji, przedstawiła też szefa sztabu wyborczego PiS w Słupsku. Został nim radny Tadeusz Bobrowski.rsz/ar

Posłuchaj

Jolanta Szczypińska, posłanka na Sejm z okręgu gdyńsko-słupskiego
Anna Mrowińska, kandydatka PiS na prezydenta Słupska