fot. Marcelina Marciniak
Posłowie PiS-u rozmawiali z mieszkańcami o problemach i nowych pomysłach. Sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker oraz poseł Stefan Strzałkowski spotkali się z mieszkańcami Tychowa.

Uczestnicy spotkania pytali m.in. o sprawy związane z remontami pobliskich dróg, dzierżawą gruntów rolnych , ale nie zabrakło także kwestii ważnych dla regionu. Między innymi tematu województwa środkowopomorskiego. To ważne i potrzebne spotkania - podkreślają mieszkańcy. - Jestem zadowolony, chociaż raz mogę powiedzieć to, co myślę. Takich spotkań powinno być jeszcze więcej, by mieszkańcy mogli zadawać pytania, by politycy wiedzieli, czego oczekują ich wyborcy.

Paweł Szefernaker podkreślił, że spotkania z mieszkańcami odbywają się regularnie. - Wiele różnych pozytywnych pomysłów płynie z takich spotkań. Cieszę się, że ludzie przychodzą na takie spotkania i się angażują.

Mieszkańcy pytali także o zmiany w samorządach i dwukadencyjność m.in. wójtów oraz o pomysł regulacji cen wody. Posłowie PiS zapowiedzieli, że w planach jest m.in. wprowadzenie systemu centralnego ustalania cen za wodę i ścieki.

MM/ez