fot. prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej, który w czwartek był gościem porannego „Studia Bałtyk” dodał, że na złożenie takiego wniosku naciskały mniejsze partie opozycyjne.

- Gdybym był głównym decydującym Platformy Obywatelskiej, to namawiałbym do zaczekania z wotum. Jednak mniejsze partie opozycyjne, takie jak Lewica były przeciwnego zdania. Nie będziemy z tego powodu toczyć wojny w naszym środowisku. To przecież normalna sytuacja, gdy dochodzi do sporów i dyskusji nad kierunkiem działania - stwierdził senator.

Gość Anny Popławskiej zaznaczył jednocześnie, że konflikty wewnątrz rządu prowadzą do coraz trudniejszego porozumiewania się pomiędzy stronami, co jest szkodliwe dla państwa. Jego zdaniem, wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego, o czym donoszą niektóre media, nie zmieni tej sytuacji: - Myślę, że rząd, w którym lider partii rządzącej będzie podwładnym premiera, będącego członkiem tej partii może wyglądać dziwnie i niezręcznie. Ta sytuacja nie zlikwiduje konfliktów, jakie pojawiły się w rządzie.

Kazimierz Kleina wspomniał również o ruchu społeczno-obywatelskim, który ma utworzyć Rafał Trzaskowski: - Jest to postać bardzo wartościowa, która osiągnęła bardzo wysoki wynik w wyborach prezydenckich. Jest twórcą przyszłego ruchu Nowa Solidarność, który działalność rozpocznie na początku października. Niestety, awaria "Czajki" jest pewnym utrudnieniem w realizacji planu Rafała Trzaskowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/od

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Kazimierzem Kleiną