fot. gov.pl
Pacjenci zakażeni lub podejrzewani o zakażenie koronawirusem w nagłych przypadkach np. bólu zęba otrzymają niezbędną pomoc stomatologiczną – wynika z opublikowanego w piątek zarządzenia Narodowego Funduszu Zdrowia zapewniającego finansowanie świadczeń stomatologicznych w tym zakresie.

"Specjalnie dla osób z COVID-19 opieka stomatologiczna w nagłych przypadkach, np. bólu zęba, będzie wykonywana w dentobusach. Mobilne gabinety dentystyczne mają stacjonować przy szpitalach jednoimiennych, ale w razie potrzeby będą mogły dojechać bezpośrednio do pacjentów" - wyjaśnił na swojej stronie fundusz.

Z kolei dla pacjentów podejrzewanych o zakażenie koronawirusem pomoc doraźną zapewnią wybrane, odpowiednio do tego przygotowane, gabinety stomatologiczne. Pozostali pacjenci mogą korzystać z opieki stomatologicznej na dotychczasowych warunkach.

NFZ przypomniał, że listy otwartych gabinetów dentystycznych, posiadających umowę z NFZ, można znaleźć na stronach internetowych jego oddziałów wojewódzkich. Równocześnie zaapelował, by przed udaniem się do gabinetu stomatologicznego skonsultować z dentystą swoje dolegliwości.

PAP/ar