fot. Mateusz Sienkiewicz
Według wstępnych, niepotwierdzonych jeszcze informacji, w walce o mandat poselski wiceminister środowiska w rządzie Prawa i Sprawiedliwości wygrywa z byłym burmistrzem Szczecinka reprezentującym Koalicję Obywatelską. To dane dotyczące samego Szczecinka.

Dlatego Małgorzata Golińska ze spokojem czeka na oficjalne wyniki: - Bez względu na to, jaki będzie wynik, to póki mam mandat to nie zwalniam i pracuję jako poseł i wiceminister. Jeżeli tego mandatu nie będzie, to wszystkie swoje siły skoncentruje na tym, aby wspierać tych kolegów, którzy z listy Prawa i Sprawiedliwości dostaną się do Sejmu

Zdobycia mandatu nie spodziewa się Jerzy Hardie-Douglas, ostatni na koszalińskiej liście Koalicji Obywatelskiej. Komentując sondażowe wyniki były burmistrz Szczecinka powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że wynik PiS-u jest imponujący, ale liczy na dobry wynik opozycji w wyborach do Senatu: - Gdyby się tak stało, to niepodzielna władza PiS-u uległaby znacznemu nadwyrężeniu. Sukces PiS-u jest natomiast niewątpliwy. Należało się jego spodziewać. Ludzie zachłysnęli się tymi przywilejami socjalnymi, rozdawnictwem. Widziałem to m.in. w Szczecinku.

W walce o mandat poselski stanęły cztery osoby ze Szczecinka. W tym gronie znalazł się także Radosław Lubczyk (PSL/Koalicja Polska) oraz Marcin Bedka (na szczecińskiej liście z ramienia Konfederacji).

ms/ar

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska
Jerzy Hardie-Douglas