fot. policja.pl
Po sprawnej akcji reanimacyjnej przeprowadzonej przez policjantów - asp. szt. Bartosza Bednarczyka i sierż. szt. Piotra Tomaszewskiego z komisariatu oolicji w Darłowie udało się przywrócić czynności życiowe 33-latka, który topił się w morzu.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w morzu w Darłówku topił się mężczyzna. Informację o zdarzeniu usłyszał pełniący obowiązki zastępcy komendanta komisariatu w Darłowie asp. szt. Bartosz Bednarczyk i z sierż. szt. Piotrem Tomaszewskim natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, oddalonego o kilka kilometrów od komisariatu.

Policjanci pierwsi z powiadomionych służb pojawili się na miejscu. Około 50 metrów od falochronu zauważyli w wodzie osobę, która nie dawała oznak życia. Policjanci wyciągnęli 33-latka na brzeg. Pomagali im przy tym dwaj przypadkowi mężczyźni. Policjanci rozpoczęli akcję reanimacyjną, która trwała prawie 20 minut.

Po tym czasie do akcji ratowniczej włączyli się strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Darłowa oraz ratownicy medyczni. 33-latkowi udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

red./ar