fot. Marcin Prusak/archiwum
Słupski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny znalazł się na podium rankingu „Bezpieczny Szpital Przyszłości” opublikowanego przez „Rzeczpospolitą”.

Słupska lecznica zajęła pierwsze miejsce i została Liderem Sieci Szpitali Poziom III. Uplasowała się także na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Szpitali Zabiegowych, Wielospecjalistycznych i Onkologicznych. W porównaniu do rankingu z ubiegłego roku, placówka awansowała o 15 miejsc.

- To dla nas ogromny sukces – komentuje wyniki Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala. - Nasz szpital stale rozszerza zakres świadczonych usług. Postawiliśmy na rozwój małoinwazyjnych metod leczenia.

W ciągu ostatniego roku w Słupsku o kilkaset procent wzrosła liczba zabiegów z zakresu chirurgii wewnątrznaczyniowej. Szpital rozpoczął także nowatorskie zabiegi rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych. W przyszłym roku lecznica zamierza otworzyć ośrodek autoprzeszczepów szpiku kostnego.

W rankingu ocenie podlegały między innymi jakość świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pacjentów, wyposażenie szpitala oraz posiadane przez szpital certyfikaty.

MP/ez