fot. http://jacekmaniszewski.pl/
Przewodniczący Rady Miejskiej w Ustce był poniedziałkowym gościem Andrzeja Watemborskiego w cyklu „Ustka wybiera”. Kandydat zwrócił uwagę na potrzebę pilnego remontu oraz przedłużenia usteckiej promenady w kierunku wschodnim.

- Zdaję sobie sprawę, że nie zrealizujemy tej inwestycji bez wsparcia ze środków zewnętrznych. Dodatkowo potrzebne są konsultacje z gminą oraz urzędem morskim. W 2021 roku odbędzie się konkurs architektoniczny, który podsunie nam więcej pomysłów na rewitalizację promenady - stwierdził kandydat

Jacek Maniszewski odniósł się do skarg mieszkańców na dostęp do lekarzy rodzinnych w mieście: - Planuję powołać zespół ekspercki, z którym opracujemy rozwiązania poprawiające działanie służby zdrowia w mieście. Trzeba pamiętać, że samorząd ma ograniczone możliwości w tej kwestii, jednak powołanie takiej komórki z pewnością przyczyni się do poprawy dostępności opieki medycznej.
 
Kandydat jest zwolennikiem modernizacji portu w kierunku turystycznym, zachowując funkcję rybacką i przeładunkową. - Marzy mi się przywrócenie połączenia z Bornholmem oraz budowa mariny jachtowej. Chciałbym przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami i ekspertami w tej sprawie - stwierdził.

Jacek Maniszewski ma 55 lat. Skończył zawodową szkołę gastronomiczną. Z oświadczenia majątkowego, które złożył w kwietniu zeszłego roku wynika, że jest właścicielem mieszkania o powierzchni 46 m kw., którego wartość wynosi 160 tys. zł. Uzyskał 3150 zł z tytułu zatrudnienia i 4026 zł diety radnego.

Przypominamy, że termin wyborów na burmistrza Ustki został przesunięty na 11 kwietnia.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Jackiem Maniszewskim