fot. pixabay.com
Chodzi o teren, na którym przeprowadzony ma być festiwal Sunrise. Zdaniem wojewody przyspieszony tryb oznaczałby m.in. krótszy czas prezentacji planu mieszkańcom.

- Ze względu na uzdrowiskowy charakter Kołobrzegu i obawy, które zgłaszali niektórzy mieszkańcy, wojewoda uznał, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla wskazanego terenu powinien być uchwalony w zwykłym trybie - wyjaśnia Piotr Pieleszek z Centrum Prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zdaniem Michała Kujaczyńskiego, rzecznika prasowego prezydenta Kołobrzegu, dłuższa procedura nie przeszkodzi w przeprowadzeniu festiwalu we wcześniej zaplanowanym, lipcowym terminie: - Realnie rzecz biorąc, czasowa różnica, wynikająca z różnych trybów postępowania, to miesiąc. Procedura przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego trwa około pół roku. Dlatego już teraz rozpoczynają się prace w trybie zwyczajnym.

Przypomnijmy, że wysoki poziom hałasu, zagrożenie dla użytków ekologicznych i kłopoty z komunikacją – to główne obawy mieszkańców kołobrzeskiego osiedla Podczele związane z pomysłem organizacji tam festiwalu Sunrise.

kk/ar

Posłuchaj

Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu
Piotr Pieleszek z Centrum Prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego