fot. twitter.com/ MGMiZS
Motywem przewodnim Światowych Dni Morza Szczecin 2018 będzie „IMO 70: Nasze dziedzictwo - lepsza żegluga dla lepszej przyszłości”. Dziś o szczegółach imprezy mówił minister Marek Gróbarczyk.

W imprezie weźmie udział około 800 osób z całego świata. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk podkreśla, że Polska ma konkretny cel związany z tym wydarzaniem. - Dla kraju, który to organizuje to ogromna okazja do zaprezentowania się i nawiązania mocnych kontaktów. To impreza międzynarodowa, na której spotkają się ministrowie odpowiedzialni za branżę morską w poszczególnych krajach świata. Odbędą się między innymi dyskusje na temat gospodarki morskiej, które być może zaowocują współpracą z poszczególnymi krajami - wyjaśnia.

Jak podkreślał minister - celem Polski jest rozwój portów i próba przesunięcia części transportu morskiego z Europy Zachodniej w rejon Morza Bałtyckiego. Szef resortu podkreśla, że podczas Dni Morza będzie chciał pozyskać potencjalnych inwestorów zarówno dla portów czy stoczni, jak i dla inwestycji w żeglugę śródlądową. Jak podkreśla Marek Gróbarczyk, dzięki wizycie w Polsce będą oni mogli przekonać się, jak działa i odbudowuje się polska gospodarka morska. - Naoczne doświadczenia co do możliwości i potencjału Polski mogą skłonić ich do inwestowania w naszym kraju - dodał.

Motywem przewodnim Światowych Dni Morza Szczecin 2018 będzie „IMO 70: Nasze dziedzictwo - lepsza żegluga dla lepszej przyszłości”. Będzie to także okazja dla uczczenia 70. rocznicy powstania Międzynarodowej Organizacji Morskiej oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Impreza odbędzie się w dniach 13-15 czerwca.

Światowe Dni Morza odbywają się od 2005 roku. Do tej pory imprezę tę gościły między innymi Portugalia, Singapur, Stany Zjednoczone, Argentyna czy Japonia.

IAR/EZ