fot. Michał Józefaciuk/wikimedia
„Polska jest jedna” - pod takim hasłem członkowie rządu i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości spotykają się z mieszkańcami w całej Polsce. Poseł Ardanowski odwiedza dziś Koszalin i Świdwin.

Poseł przedstawił założenia „piątki Morawieckiego”, czyli pakietu rozwiązań mających między innymi poprawić sytuację przedsiębiorców. Dla tych najmniejszych to między innymi niższa składka na ZUS.

- Jeżeli dochody przedsiębiorcy nie będą duże, czyli nie przekroczą 2,5-krotności płacy minimalnej w Polsce, to jego składka na ZUS nie wyniesie 1200 złotych, tylko będzie proporcjonalnie mniejsza. W ten sposób wesprzemy drobnych przedsiębiorców, którzy nie czekają na pomoc społeczną, tylko własnymi siłami chcą coś zarobić - wyjaśnił Jan Krzysztof Ardanowski.

Parlamentarzysta PiS mówił także o mającym powstać specjalnym lokalnym funduszu drogowym.

- Utworzymy ten fundusz, ponieważ Unia Europejska dokłada pieniądze tylko do autostrad i dróg szybkiego ruchu. A drogi lokalne są często w dramatycznym stanie i gminy nie radzą sobie z finansowaniem ich napraw - stwierdził poseł.

Fundusz na drogi lokalne ma powstać jeszcze w tym roku.

W „piątce Morawieckiego” są jeszcze: obniżka podatku CIT do 9 procent, program „Dostępność" skierowany do seniorów oraz dodatki na zakup wyprawek szkolnych.

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski o godzinie 17:00 weźmie dziś udział także w spotkaniu z mieszkańcami Świdwina.

ap/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski o niższej składce na ZUS dla małych przedsiębiorców
Poseł Jan Krzysztof Ardanowski o funduszu drogowym