fot. archiwum PRK
Decyzję o przyspieszeniu całej procedury ustalanie budżetu miasta, o trzy miesiące, niejednogłośnie podjęli dziś koszalińscy radni.

Po wyborach samorządowych może być mało czasu na zagospodarowanie budżetu przez organizacje pozarządowe - podkreśla prezydent miasta Piotr Jedliński. - To jest między innymi zabezpieczenie sal treningowych, wydatki związane z funkcjonowaniem izby wytrzeźwień. W skali Koszalina to jest ponad 160 umów. To jest ważne dla organizacji pozarządowych, bo one nie dysponują olbrzymią ilością wolnych środków, tak, aby przez trzy miesiące móc samodzielnie realizować zadania.

Przeciwko głosowali m.in. radni Prawa i Sprawiedliwości. To kontrowersyjna uchwała - powiedziała radna PiS-u Anna Mętlewicz - Organizacje wiedziały, że taka jest procedura więc od lat były przygotowane do takiego systemu. Coś trzeba było powiedzieć i jakoś uzasadnić decyzję, ale jest ona po prostu polityczna. Podrzucają kukułcze jajo nowej ekipie.

Radni przyjęli dziś także niejednogłośnie uchwałę, która rozpoczyna pracę nad miejskim programem in vitro. Tej decyzji nie popierają radni Prawa i Sprawiedliwości.

MM/ez