fot. Jarosław Rochowicz
Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 58 proc. głosów. Stanowiska zachowują burmistrzowie: Bobolic - Mieczysława Brzoza, Sianowa - Maciej Berlicki, Polanowa - Grzegorz Lipski oraz Darłowa - Arkadiusz Klimowicz. To wciąż dane nieoficjalne.

Godzina 12:47 - wyniki w Sławoborzu i Ustroniu Morskim

Według oficjalnych wyników, w gminie Ustronie Morskie wygrała Bernadeta Borkowska. Pokonała dotychczasowego wójta Jerzego Kołakowskiego.

W Sławoborzu wójtem zostanie Marcin Książek. Był jedynym kandydatem.

Godzina 12:17 - Piotr Głowski wygrywa w pierwszej turze i pozostaje prezydentem Piły

Z nieoficjalnych wciąż danych wynika, że ubiegający się o reelekcję prezydent Piły - kandydat Koalicji Obywatelskiej - zdobył ponad 65-procentowe poparcie.

Jego główny rywal, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, poseł Marcin Porzucek zdobył poparcie na poziomie ponad 18 procent. Dziś zadeklarował swoje wsparcie dla Piły i zapowiedział, że radni PiS będą tworzyć konstruktywną opozycję w radzie miasta.

Pozostali kandydaci na urząd prezydenta Piły: poseł Błażej Parda z Kukiz`15 i Jan Lus z komitetu SLD Lewica Razem - według nieoficjalnych wciąż wyników - zdobyli odpowiednio 7,4 proc. i 6 proc.

Godzina 12:07 - będzie druga tura wyborów w Szczecinku

Daniel Rąk, kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał pierwszą turę wyborów. Nie oznacza to jednak, że będzie przez najbliższe 5 lat będzie rządził miastem. Do objęcia stanowiska w pierwszym terminie zabrakło mu 95 głosów. Obecnego wiceburmistrza poparło 7671 głosujących, a więc 49 proc.

W drugiej turze zmierzy się z Joanną Pawłowicz. Kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości poparło 3866 głosujących (niespełna 25 proc.).

To oficjalne dane podane przez Miejską Komisję Wyborczą.

Godzina 10:02 - w gminie Biesiekierz będzie druga tura wyborów

O fotel wójta walczyć będą dotychczasowy włodarz Andrzej Leśniewicz i Leszek Matusik, startujący z własnego komitetu wyborczego.

Godzina 9:25 - wyniki w Sianowie

Są już ostateczne wyniki wyborów w Sianowie. Wygrał obecny burmistrz Maciej Berlicki, który zdobył 4363 głosy. Jego konkurent - Tadeusz Banaśkiewicz otrzymał 1070 głosów. Do rady miasta i gminy Berlicki wprowadził 13 radnych, a Banaśkiewicz - 2.

Godzina 9:03 - wyniki z kolejnych miejscowości. W Mielnie na kolejną kadencję wybrana została Olga Roszak-Pezała

Do koszalińskiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej, jako pierwszy - po godzinie 7.00 rano, dotarł protokół z gminy Rymań. Tu wójtem został dotychczasowy włodarz Mirosław Terlecki. W wyborach nie miał konkurenta. Tu także 11 kandydatów na gminnych radnych miejsce w radzie zapewniło sobie jeszcze przed wyborami, bowiem w 11 okręgach do wyborów na radnych zgłosiło się tylko po jednym kandydacie.

W PKW są już także protokoły z gminy Sławno, Gościno i Świeszyno. Jednak komisja nie podaje jeszcze oficjalnych wyników. Z naszych informacji wynika, że dotychczasowy burmistrz Gościna Marian Sieradzki zdobył 70 proc. głosów, w Sławnie wygrał Ryszard Stachowiak, a w Świeszynie będzie druga tura.

Bez zmian w Mielnie. Tu na kolejną kadencję wybrana została Olga Roszak-Pezała. Druga tura odbędzie się w Malechowie. O fotel wójta walczyć będą Radosław Nowakowski i Czesław Galek.

Jan Owsiak nie będzie już burmistrzem Świdwina. Według nieoficjalnych danych przegrał on z Piotrem Felińskim.

Godzina 8:41 - Robert Falana pozostaje na stanowisku burmistrza Tychowa

Robert Falana wygrał w pierwszej turze. Jego wynik to - według nieoficjalnych informacji - 57 proc.

Godzina 8:15 - Subocz i Żebrowski w drugiej turze wyborów burmistrza Wałcza

Marek Subocz z Prawa i Sprawiedliwości i Maciej Żebrowski z Koalicji Obywatelskiej zmierzą się w drugiej turze wyborów burmistrza Wałcza - tak wynika z nieoficjalnych wciąż danych z części obwodowych komisji wyborczych w Wałczu. Wszystko wskazuje na to, że z urzędem burmistrza Wałcza pożegna się Bogusława Towalewska.

Miejska Komisja Wyborcza w Wałczu przyjmuje jeszcze protokoły obwodowych komisji. Jak na razie nie wpłynęły nawet z połowy obwodów. Reporter Polskiego Radia Koszalin ustalił jednak nieoficjalnie, że do drugiej tury przeszli Marek Subocz i Maciej Żebrowski. Frekwencja wyborcza w Wałczu - również według nieoficjalnych wciąż danych - wyniosła ponad 41 procent.

Godzina 7:44 - wyniki z regionu

Stanowiska zachowują burmistrzowie: Bobolic - Mieczysława Brzoza, Sianowa - Maciej Berlicki, Polanowa - Grzegorz Lipski oraz Darłowa - Arkadiusz Klimowicz.

Zmiany nie będzie także na stanowiskach wójtów gmin: Białogard - tu pozostaje Jacek Smoliński, Sławna - Ryszard Stachowiak, Manowa - Roman Kłosowski. W gminie Darłowo wójtem zostaje Radosław Głażewski. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Druga tura odbędzie się najprawdopodobniej w Białogardzie. Do walki o stanowiska burmistrza przystąpią Emilia Bury i Krzysztof Bagiński. W gminie Świeszyno o fotel wójta ubiegać się będą Ewa Korczak i Jacek Marcinkowski, a w Będzinie zmierzą się - dotychczasowy wójt Henryk Broda i Mariusz Jaroniewski.

Godzina 7:13 - W Koszalinie zwycięża Piotr Jedliński

Według nieoficjalnych informacji (wyniki z większości komisji), w Koszalinie wygrywa Piotr Jedliński, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Zdobył około 58 proc. głosów. Na drugim miejscu jest popierany przez PiS Andrzej Jakubowski z 21 procentami. Kolejne miejsca zajęli: Wiktor Kamieniarz 8 proc., Mariusz Krajczyński 5 proc., Stefan Romecki 4 proc. i Jerzy Zaroda 2,5 proc.

Koalicja Obywatelska w koszalińskiej 25-cioosobowej radzie miasta będzie miała prawdopodobnie 19 mandatów, a Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 5-6 mandatów.

Godzina 22:47 - nastroje w sztabie Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej

W optymistycznym nastroju oczekuje na wyniki wyborów samorządowych kandydatka na prezydenta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Podkreśla dobre przygotowanie kampanii wyborczej: - Jesteśmy dobrej myśli, bo z moją drużyną zrobiliśmy bardzo dobrą kampanię wyborczą. Sondaże pokazywały, że nasz program spotkał się z dużą aprobatą i zainteresowaniem.

Na stanowisko prezydenta Słupska kandydowało 5 osób: Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Anna Mrowińska, Beata Chrzanowska, Mirosław Betkowski i Rafał Kobus

fot. Edyta Lubiak

Godzina 22:33 - zdjęcia z koszalińskiego sztabu Koalicji Obywatelskiej

Ogólnopolskie wyniki zostały pozytywnie przyjęte przez samorządowców i polityków Koalicji Obywatelskiej.

fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz
fot. Jarosław Rochowicz

Godzina 22:21 - zdjęcia ze sztabu PiS

Oklaskami przyjęto ogólnopolskie wyniki w koszalińskim sztabie PiS.

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Godzina 22:03 - Piotr Jedliński komentuje ogólnopolskie wyniki

W sztabie Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie na wyniki czeka kandydat na prezydenta Koszalina Piotr Jedliński. Jest zadowolony z pierwszych wyników sondażowych: - Emocje są pozytywne, szczególnie gdy zobaczyliśmy wyniki wyborów w większych miastach. Poza tym wyniki nie pokryły się z sondażami. Są lepsze dla Koalicji Obywatelskiej. Zaskoczeniem jest też wysoki rezultat PSL-u.

Godzina 21:44 - Andrzej Jakubowski komentuje wyniki

- Wynik Prawa i Sprawiedliwości pokazuje, że Polacy zauważają tę dobrą zmianę. Czekam z niecierpliwością na pierwsze wyniki w Koszalinie - powiedział Andrzej Jakubowski.- W tę kampanię włożyliśmy dużo pracy. Wokół mnie wytworzył się bardzo dobry klimat, który spowodował, że Prawo i Sprawiedliwość ruszyło mocno w wyborach samorządowych - dodał.

Godzina 21:16 - wyniki w większych miastach

Według sondażu exit poll w wyborach na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) zdobył 54,1 proc. głosów; Patryk Jaki (Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) 30,9 proc. głosów.

W wyborach na prezydenta Łodzi Hanna Zdanowska (Komitet Wyborczy Wyborców Hanny Zdanowskiej) zdobyła 70,1 głosów; Waldemar Buda (Komitet Wyborczy PiS) - 24,2 proc. głosów.

W Krakowie Jacek Majchrowski (Komitet wyborczy wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków) zdobył 43,7 proc. głosów; Małgorzata Wassermann (Komitet Wyborczy PiS) 33,6 proc. głosów.

W Katowicach ubiegający się o reelekcję Marcin Krupa (popierany przez PiS) otrzymał 51,1 proc. głosów.

W Gdańsku będzie druga tura. Zmierzą się w niej Paweł Adamowicz (36,7 proc.) i Kacper Płażyński (32,3 proc.)

Godzina 21:03 - PiS wygrywa wybory do sejmików wojewódzkich

Koalicja Obywatelska otrzymała 24,7 proc. głosów.

Kolejne miejsca:
  • PSL - 16,6 proc.
  • Kukiz'15 - 6,3 proc.
  • Bezpartyjni samorządowcy - 6,3 proc.
  • SLD - 5,7 proc.
  • Wolność - 1,5 proc.
  • Razem - 1,4 proc.
  • Ruch Narodowy - 1,2 proc.
  • Zieloni - 1 proc.

Frekwencja wyniosła 51,3 procent.

IAR/ar

Posłuchaj

Andrzej Jakubowski komentuje wyniki ogólnopolskie
Piotr Jedliński komentuje ogólnopolskie wyniki
Krystyna Danilecka-Wojewódzka o wyniku wyborów ogólnopolskich