fot.Daria Sikorska
Akademicy mocno przebudowują skład na nadchodzące rozgrywki Energi Basket Ligi. Do tej pory zakontraktowali aż sześciu nowych zawodników

Pierwszym wzmocnieniem koszalinian jest silny skrzydłowy Dragoslav Papić który również może występować na pozycji środkowego. W 2006 roku grał Stanach Zjednoczonych (Odessa Junior College), następnie reprezentował kluby z Rumunii, Bułgarii i Serbii. W ostatnim sezonie występował w barwach Zlatiboru Cajetina, notował średnio osiemnaście punktów na mecz, pięć i pół zbiórki oraz dwie asysty.

Do zespołu dołączyli również rzucający obrońcy: Marek Zywert oraz Krzysztof Jakóbczyk. Ten pierwszy do ekstraklasy trafił pięć lat temu. Dwudziestodwulatek w swojej karierze występował m.in. w Stelmecie Zielona Góra, Czarnych Słupsk oraz Sokole Łańcut. Natomiast trzydziestojednoletni Jakóbczyk ostatni sezon spędził w Krośnie. Wcześniej grał m.in. dla Siarki Tarnobrzeg.

Grzegorz Surmacz akademikami związał się już po raz trzeci w swojej karierze, podpisał roczny kontrakt. Z AZS-em zdobył nawet Puchar Polski w 2010 roku. W przeszłości reprezentował takie kluby jak: Trefl Sopot, Anwil Włocławek czy Czarni Słupsk.

Nowym podkoszowym koszalińskiego zespołu został Marko Tejić. Serb jest wychowankiem Crveny Zvedy Belgrad, z którą grał w Eurolidze. Był  również reprezentantem młodzieżowej drużyny narodowej. Mierzący 210 centymetrów Serb bronił wcześniej barw greckiego Ariesu Trikala. W dwudziestu rozegranych spotkaniach zdobywał 9,2 punktów i notował 4,5 zbiórki na mecz. Z AZS-em podpisał roczny kontrakt.

Ze Słupska do Koszalina przeniósł się natomiast rozgrywający Drew Brandon. Dla słupszczan rozegrał łącznie 16 spotkań, w których zdobywał średnio 11,6 punktów oraz cztery asysty na mecz . Warto dodać, że był jednym z najlepszych zbierających w lidze. W poprzednim sezonie zaliczył również triple-double, poprowadził wówczas Czarnych do zwycięstwa nad Asseco Gdynia.

Koszalinian w nadchodzącym sezonie poprowadzi ponownie Dragan Nikolić.

red./rz