fot. ZUW
Samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do komendy miejskiej w Szczecinie oraz komend powiatowych w Drawsku Pomorskim, Gryficach, Myśliborzu i Wałczu.

Sześć samochodów to inwestycja rzędu niemal siedmiu milionów złotych. Na tę kwotę złożyły się rządowe pieniądze - prawie pięć milionów złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Modernizacja służb i wyposażenie tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo w jak najlepszy sprzęt, to jeden z priorytetów pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - podkreślał Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. - Dzisiejsza uroczystość jest dowodem na pozytywne efekty tej pracy. Chciałbym serdecznie podziękować ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu za zaangażowanie i wsparcie zakupu pojazdów - dodał.

Nowe jednostki gwarantują wzrost poziomu bezpieczeństwa obywateli i poprawią bezpieczeństwo pracy strażaków.

- Dziękuję wszystkim strażakom za poświęcenie i serce, jakie wkładacie w waszą pracę. Życzę wam, by te samochody nigdy was nie zawiodły, by spełniły wszystkie oczekiwania. Chciałbym też życzyć i sobie, i wam, by paradoksalnie pojazdy były jak najmniej używane, by do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej - mówił wojewoda.

ZUW/rż

fot. ZUW