fot. Daria Sikorska
Znad Skandynawii do Polski nadciągają największe mrozy tej zimy. Najzimniejsza ma być noc z soboty na niedzielę. Już dziś temperatury spadną nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza. Ostrzeżenia obowiązują w trzech województwach.

Dziś w ciągu dnia w Koszalinie i na wybrzeżu będzie pogodnie i dopiero pod wieczór zachmurzy się i okresami pojawią się opady śniegu. Cały dzień utrzyma się mróz do -3:-1⁰C. Wiatr północno-wschodni, słaby. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1029 hPa.

W Słupsku i okolicach zachmurzenie będzie małe. Tutaj, podobnie jak w Koszalinie, zachmurzenie i opady śniegu pojawią się dopiero wieczorem. Temperatura maksymalna wzrośnie do -3:-2⁰C. Wiatr północno-wschodni, słaby. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1027 hPa.

W nocy możliwe są przelotne opady śniegu i coraz większy mróz do -6:-8⁰C. Jutro i pojutrze zachmurzenie małe i umiarkowane mogą pojawić się przelotne opady śniegu, okresami intensywne. Całą dobę utrzyma się mróz do -4:-2⁰C.

Od soboty zacznie także mocniej wiać wiatr z północnego-wschodu, będzie on zimny i bardzo nieprzyjemny, temperatura odczuwalna w dzień dużo poniżej -10⁰C.

Z soboty na niedzielę czeka nas najmroźniejsza noc tej zimy. Temperatura może spaść nawet do -15⁰C.

Redakcja/ez