fot. prk24.pl
Coroczny bieg upamiętnia podpisanie Porozumień Sierpniowych. W tym roku wygrał Norbert Borzęcki.

Dziesięciokilometrowa trasa biegu, która wiedzie m.in. częściowo plażą, jest bardzo wymagająca. Jednak zarówno klimat kurortu, jak i właśnie nadmorska sceneria powodują, że co roku w biegu „Solidarności” bierze udział wielu biegaczy. W tej edycji było ich ponad dwustu.

Najlepszy okazał się koszalinianin Norbert Borzęcki ze świetnym czasem 32 minuty i 42 sekundy. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Janasiak z Poznania (32 min. i 42 sek). Nagrody odbierali na Skwerze Pionierów.

Dla wielu wynik był jednak sprawą drugorzędną. Liczyła się aktywność sportowa dla zdrowia: - Świetnie się biega takie pętle, bo jest wielu kibiców. Dziś spokojne tempo, około 44 minut. Ważny jest udział i dobra zabawa.

Patronem medialnym biegu było Polskie Radio Koszalin, które ufundowało nagrodę dla najstarszego uczestnika rywalizacji. Został nim 87-letni Marian Bartnik z Koszalina, który przepisu na świetną formę upatruje w morskich kąpielach: - Woda zabiera wszystkie choroby. Naukowo udowodniono, że nawet 87-letnie morsy to wciąż młodzi ludzie.

Ogólnopolski Bieg Uliczny „Solidarności” w Kołobrzegu od 1989 roku jest organizowany przez Zarząd Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże” NSZZ „Solidarność”. Poza zawodowymi biegaczami, w zmaganiach uczestniczą także amatorzy oraz osoby niepełnosprawne z całej Europy.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

kk/ar

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

uczestnicy biegu
87-letni Marian Bartnik z Koszalina, najstarszy uczestnik biegu o swojej formie