W 27. kolejce zachodniopomorskiej IV ligi Gwardia Koszalin na swoim stadionie pokonała Bałtyk 2:0 (1:0). Gole dla gospodarzy strzelili Cezary Zalewski w 10. oraz Argentyńczyk Jorge Tapia w 64. minucie.

Trenerzy Gwardii Michał Mikołajczyk i Daniel Wojciechowski podkreślili, że ich podopieczni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku: - Chcieliśmy w taki sposób zagrać, czyli wpuścić Bałtyk na naszą połowę, szukać odbiorów i ich skontrować. Bałtyk opiera swoją grę na wydłużaniu piłki, zgraniu i wbieganiu za linię obrony. Byliśmy na to przygotowani – mówili.

Trener Bałtyku Łukasz Korszański uważa, że mecz ustawiła pierwsza połowa: - Wiedzieliśmy, że jeśli Gwardia zdobędzie bramkę, to się cofnie. Pierwsza połowa po prostu się odbyła. Nie graliśmy w piłkę, mieliśmy bardzo dużo strat, bardzo dużo niedokładności. W drugie 45 minut weszliśmy tak jak chcieliśmy, ale to za mało, by wygrać derby.

Gwardia, która ma 71 punktów, zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do lidera Wybrzeża Rewalskiego Rewal traci siedem punktów, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. Bałtyk z 68 oczkami jest trzeci.

W następnej kolejce Gwardia zagra na wyjeździe z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Jeśli wygra, to zachowa realną szansę na awans do III ligi. Bałtyk podejmie rezerwy Błękitnych Stargard. Oba mecze w sobotę.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 2:0 (1:0)

Bramki: Cezary Zalewski (10), Jorge Tapia (64).

Żółte kartki: Fabian Walaszczyk - Dominik Pawłowski, Jakub Forczmański.

Gwardia: Adrian Hartleb - Fabian Walaszczyk, Michał Czarny, Oliver Albiński (64. Kornel Ryczowski), Marcin Gawron, Mateusz Piotrowski, Cezary Zalewski (81. Cezary Bać), Rafał Maćkowski (71. Marcel Graczyk), Patryk Smykowski (84. Hubert Dublinowski), Jorge Tapia, Michał Mikołajczyk.

Bałtyk: Ignacy Arczyński - Paweł Rak, Arkadiusz Jasitczak (75. Kacper Szaflarski), Jakub Latański (71. Patryk Kwiatkowski), Maciej Kazimierowicz, Michał Czenko, Jakub Forczmański (71. Oliwier Żulicki), Dominik Pawłowski, Miłosz Stępnik, Szymon Waleński, Dmytro Halko (64. Alan Krauze).