fot. prk24.pl
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli koszalińscy radni: Anna Mętlewicz - Prawo i Sprawiedliwość oraz Łukasz Sendlewski - Platforma Obywatelska.

- Sytuacja jest tragiczna. Dotarły do nas informacje, że zwołane zostało zgromadzenie wspólników, na którym podjęto uchwałę o zakończeniu działalności spółki. Zarząd klubu został zobligowany do złożenia wniosku do sądu o upadłość klubu. Zadaliśmy wiele pytań panu prezydentowi. Urząd miasta jest pośrednio właścicielem spółki - bezpośrednio jest Zarząd Obiektów Sportowych. Czekamy teraz na odpowiedź. Pytaliśmy m.in. o zadłużenie, co teraz z wynagrodzeniami trenerów, zawodników i pracowników i kto poniesie za to odpowiedzialność - mówiła Anna Mętlewicz.

Budżet AZS-u to około czterech milionów złotych, z czego półtora pochodzi z dofinansowania z ratusza.

- Urząd miasta nie widzi możliwości, by zwiększyć dofinansowanie. W przyszłym tygodniu zbierze się rada nadzorcza spółki i będzie szukać jakichś rozwiązań naprawczych. Czynnikiem, który doprowadził do trudnej sytuacji Akademików jest rezygnacja sponsora strategicznego. Koszykówka w Koszalinie będzie, ale nie wiadomo w jakiej skali - dodał Łukasz Sendlewski.

Radni rozmawiali również o tym, że nie będzie wyższej ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność. Więcej na ten temat w audycji.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

„Rządzi-My” (24.05.2019)