facebook.com/dawid.kubacki.official
W niedzielę w Wiśle odbędzie się pierwszy w tym sezonie indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do rywalizacji przystąpi sześciu Polaków: czterej członkowie zwycięskiej drużyny z soboty - Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Jakub Wolny, a także Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Stoch w piątek nie skakał jeszcze najlepiej, ale już w sobotę uzyskał najwyższą notę. Trzykrotny mistrz olimpijski wie jednak, że wciąż musi pracować nad prędkością na rozbiegu: - To nie jest żadna tajemnica. Nie są najlepsze, czasami jeżdżę tragicznie. To jest też uwarunkowane taką dobrą dyspozycją, pewnością siebie i swobodą, którą mam w swoim ciele. Jeździło mi się już znacznie lepiej. Trener dał mi pewne wskazówki. To nie są prędkości ponaddźwiękowe, ale można już coś zrobić. Nie jestem zawodnikiem, który będzie wiódł tutaj prym. Utrzymywanie się w granicach średniej jest moim celem.

Maciej Kot w sobotę miał wolne po nie najlepszych piątkowych skokach. Zakopiańczyk zawsze notuje wrażenia ze swoich prób i jak podkreśla, dobra dyspozycja może wrócić dość szybko: - Nie trzeba robić rewolucji. Powrót sprawdzonego sprzętu. Nie było wcześniej feedbacku i czucia. Trzeba oddać bardzo proste, „jasne” skoki.

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest zadowolony z formy zespołu: - Przygotowania do sezonu były dobre. Potwierdzam to, co mówi Horngacher, że są lepiej przygotowani. To jest przygotowana forma na cały sezon. To trzeba wytrzymać. Wierzę, że uda im się.

Początek konkursu o 15.00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

IAR/rż

PŚ w Wiśle: Mazurek Dąbrowskiego dla polskich skoczków

Ciarki przeszły po plecach❗ Oby to był pierwszy z wielu Mazurków Dąbrowskiego w tym sezonie Pucharu Świata! 👊🦅🇵🇱 Transmisja niedzielnego konkursu indywidualnego w TVP 1, #tvpsport oraz naszej aplikacji mobilnej i na http://sport.tvp.pl 📺📱💻�

Opublikowany przez TVP Sport Sobota, 17 listopada 2018

Posłuchaj

Kamil Stoch, trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich
Maciej Kot, drużynowy mistrz świata z Lahti
Apoloniusz Tajner, prezes PZN-u