fot. facebook.com/KamilStochOfficial
Pięciu polskich skoczków wystartuje w piątkowym, indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy.

Na Letalnicy wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Kwalifikacji nie przebrnął Piotr Żyła. Stoch zapewnił już sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. Przyznał, że dzięki temu skacze wyluzowany. - Czuję się bardzo dobrze, nie mam na sobie żadnej presji, że muszę coś tutaj wygrać, bo inaczej coś się stanie. Jedyne co, to już po protu mogę. Mogę dobrze skakać i chcę wykonać dobrą pracę. Przy okazji chcę cieszyć się z pobytu tutaj i latania.

Maciej Kot odczuwa już zmęczenie sezonem, ale w Planicy zawsze ma siłę, by skakać. - Atmosfera, która tu panuje, pogoda, kibice i piękne widoki powodują, że energia wraca. Mimo że wstajemy o 6:00 rano, przyjeżdżamy bardzo wcześnie na skocznię, to nagle te siły jakoś cudownie się znajdują.

W Słowenii odbędą się trzy konkursy: w piątek i w niedzielę indywidualne, a w sobotę drużynowy. Początek piątkowych zawodów o godz. 15:00.

IAR/ez