fot. media.poczta-polska.pl
Sortownia jest gotowa do obsługi dziesięciu tysięcy paczek na dobę, docelowo wydajność wyniesie dwadzieścia tysięcy paczek.

W nowej hali będzie pracowało 45 pracowników. W budynku przy ul. Zwycięstwa pozostanie obsługa listów.

- Oddanie do użytku nowej sortowni w Koszalinie jest szczególnie istotne przed zbliżającym się szczytem paczkowym, kiedy będziemy mieć do czynienia z rekordową liczbą nadawanych przesyłek. Inwestujemy w nową infrastrukturę, ponieważ chcemy jeszcze lepiej obsługiwać rynek eCommerce i logistykę międzynarodową. Aby wizja stała się rzeczywistością, przebudowujemy sieć logistyczną. Dostosowujemy ją do obsługi listów, paczek i przesyłek paletowych - powiedział Sławomir Kondracki, dyrektor logistyki Poczty Polskiej w Gdańsku.

W tym roku zostały oddane do użytku nowe hale Poczty Polskiej w Olsztynie oraz Łodzi. Docelowo w kraju mają działać trzy sortownie regionalne i pięćdziesiąt lokalnych punktów przeładunkowych .

Poczta Polska chce zostać jednym z liderów na krajowym i międzynarodowym rynku logistyki. Wraz z rozbudową infrastruktury logistycznej pojawią się inwestycje w systemy informatyczne oraz floty pojazdów.

red./rż