fot. prk24.pl
Zdaniem senatora Platformy Obywatelskiej, który w czwartek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, rządzący doprowadzili do społecznych protestów przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji, a także nie mają pomysłu na opanowanie pandemii koronawirusa w kraju.

- Obecny kryzys wywołali prezes Kaczyński i (politycy - red.) jego PiS-u. To oni wyprowadzili ludzi na ulice i to oni muszą się opamiętać. Niszczą to co było wypracowane 30 lat temu. (...) PiS nie ma mandatu, by sprawować teraz władzę. Rządzący nie mają też przecież pomysłu na walkę z pandemią koronawirusa. Wydają jedynie pieniądze, których nie ma - stwierdził Kazimierz Kleina.

Senator skomentował również wczorajsze słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że „jest gotów zaangażować się w pracę nad rozwiązaniem, które przyniesie spokój społeczny” w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego: - Cieszę się, że prezydent zabrał głos w tej sprawie. To kompromitacja, że zrobił to tyle dni po rozpoczęciu protestów, które rozlały się po całej Polsce. Mimo to liczymy, że ten głos skłoni większość sejmową do działania.

Anna Popławska zapytała naszego gościa także o możliwe scenariusze rozwiązania obecnej sytuacji. - Włączymy się w rozwiązanie problemu, choć to prezes Kaczyński i PiS narozrabiali. Wprawdzie Trybunał Konstytucyjny nie został wybrany prawidłowo, a sędziowie są dublerami, to nie jesteśmy za tym, by nie publikować wyroku. Opowiadamy się za kompromisem sprzed 30 lat. Ustawodawca nie może zastępować sumienia osób - powiedział Kazimierz Kleina.

Rozmowa dotyczyła też prac nad ustawą antycovidową.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Kazimierzem Kleiną