fot. Rafał Wolny
W środę w Koszalinie szefowie lokalnej Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisali porozumienie wyborcze.

Zawiązanie współpracy poprzedziły kilku tygodniowe rozmowy. - Łączą nas wspólne idee i cele, a porozumienie pozwoli je realizować - powiedziała Lidia Lis, przewodnicząca koszalińskich struktur PSL.

Te cele będą realizowane m.in. poprzez wspólne listy wyborcze oraz kandydata na prezydenta Koszalina. - Niewykluczone, że będzie to Piotr Jedliński, ale na razie jeszcze za wcześnie, by ogłosić to jednoznacznie - podkreślił Tomasz Sobieraj.

Jednocześnie przewodniczący koszalińskiej PO przekonuje, że współpraca ze "szczątkowym" w Koszalinie PSL-em będzie korzystna dla jego partii. - Już poprzednie wybory, w których PSL wystartował z Lepszym Koszalinem udowodniły, że to sprawne ugrupowanie, które potrafi zdobyć kilkaset głosów - zwraca uwagę lider koszalińskiej Platformy.

Porozumienie PO-PSL jest otwarte także na inne podmioty. Trwają rozmowy m.in. z .Nowoczesną. Współpraca na razie została podjęta tylko w Koszalinie, ale niewykluczone, że podobne porozumienia zawiążą się również w innych samorządach naszego regionu.

RW/ez

Posłuchaj

Lidia Lis
Tomasz Sobieraj