fot. wikimedia
Tenisistka o swojej decyzji poinformowała na Facebooku.

Zdaniem Wojciecha Fibaka, byłego tenisisty i zwycięzcy Australian Open w grze podwójnej, 29-letnia krakowianka mogła zagrać jeszcze w przyszłym sezonie: - Wielka szkoda. Myślałem, że przedłuży karierę, że jeszcze zagra w Wimbledonie. Miałem nadzieję na kilka mniejszych turniejów, na tej najlepszej, trawiastej nawierzchni. Może to nie jest decyzja ostateczna. W innych wielkich dyscyplinach sportowcy wycofywali się i wracali, w tenisie także. Miejmy nadzieję, że Agnieszkę jeszcze zobaczymy. Jeśli nie, to życzę jej wszystkiego najlepszego. Będziemy ją wspominać jako geniusza tenisa.

Fibak zaznaczył, że popularna „Isia” była jedną z najbardziej znanych polskich zawodniczek: - Rozsławiała imię Polski. Obok Roberta Kubicy, Roberta Lewandowskiego, to najbardziej znana postać polskiego sportu. Będziemy pamiętać jej zagrania, te skróciki, zagrania techniczne, spryt i to poruszanie się po korcie.

Radwańska wygrała dwadzieścia turniejów WTA. Była również finalistką wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie i triumfatorką kończącego sezon turnieju WTA Finals w 2015 roku.

IAR/rż

Posłuchaj

Wojciech Fibak powiedział, że krakowianka mogła zagrać jeszcze w przyszłym sezonie
Wojciech Fibak dodał, że „Isia” była jedną z najbardziej znanych polskich zawodniczek