fot. PKP Intercity/FB
Bilet połączy ofertę m.in. PKP Intercity, Przewozów Regionalnych, SKM Trójmiasto i innych przewoźników samorządowych. Jedenaście z szesnastu województw zadeklarowało chęć udziału w tym projekcie. Na liście nie ma Zachodniopomorskiego.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, przekonuje, że województwo jest zainteresowane projektem wspólnego biletu dla kilku kolejowych spółek przewozowych: - To, że do tej pory nie zadeklarowaliśmy udziału w tym programie, to zapewne opóźnienie o charakterze administracyjnym, a nie celowa decyzja. Chciałbym, aby takie bilety docelowo nie tylko integrowały przewoźników krajowych i regionalnych, ale też obejmowały ofertę mniejszych przewoźników - głównie publicznych w poszczególnych miastach.

Przypomnijmy, że projekt zakłada połączenie na jednym bilecie oferty m.in. spółki PKP Intercity, Przewozów Regionalnych, SKM Trójmiasto i innych przewoźników samorządowych. Jak dotąd jedenaście z szesnastu województw zadeklarowało chęć udziału we wspólnym bilecie kolejowym. Wstępne deklaracje złożyły województwa: pomorskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, wielkopolskie, świętokrzyskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, opolskie i lubuskie. Na razie brak jest deklaracji ze strony województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel liczy, że system zacznie obowiązywać od nowego rozkładu jazdy, czyli już od grudnia.

kk/ar

Posłuchaj

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego