Tegoroczne koszalińskie dożynki były jednocześnie początkiem kampanii wyborczej Andrzeja Jakubowskiego, kandydata PiS w wyborach samorządowych na prezydenta miasta.

Koszalińska parafia pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty zorganizowała doroczne dożynki parafialne w Jamnie. To wyjątkowy czas dla rolników, którzy podsumowują żniwa. Obchody rozpoczęła msza święta dziękczynna za zbiory. Był także tradycyjny kolorowy korowód. - Razem świętują mieszkańcy, rodziny z dziećmi, seniorzy i młodzież. Dożynki to piękna polska tradycja. To jest podziękowanie za plony i chcemy kontynuować tradycję świętowania dożynek, by nikomu nigdy chleba nie zabrakło - mówią uczestnicy imprezy.

Jamneńskie dożynki były także wydarzeniem w kampanii wyborczej kandydata PiS w nadchodzących wyborach na prezydenta Koszalina. Andrzej Jakubowski, który, zaprosił na imprezę parafialną wielu gości, powiedział, że to pora "podziękować Bogu za każdy dzień, który dał rolnikom obfite plony".

W uroczystościach, które rozpoczęto tradycyjnie mszą świętą, wzięło udział kilkaset osób. Jak co roku odbyła się licytacja fantów oraz loteria. Zebrane podczas dożynek pieniądze zostaną przeznaczone na remont zabytkowego kościoła w Jamnie.

red

fot. facebook.com/andrzej.jakubowski.35
fot. facebook.com/andrzej.jakubowski.35