fot. kobylnica.pl
Szymon Jaśkiewicz tak skutecznie zachwalał Kwakowo, że to właśnie opis jego miejscowości zwyciężył z referatami o m.in. Berlinie czy Warszawie. Chłopiec wygrał Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „My Town”.

Szymon Jaśkiewicz namalował liczące nieco ponad pół tysiąca mieszkańców Kwakowo i dołączył wzruszający opis w języku obcym. Teraz może cieszyć się z wyróżnienia przyznanego przez jury, organizowanego przez m.in. Uniwersytet Lubelski, Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „My Town”.

Celem konkursu jest motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy o języku angielskim, ale też nakłanianie ich do zgłębiania historii miejsca i regionu, w którym żyją, mieszkają oraz uczą się. W tym roku na adres organizatorów konkursu napłynęło kilkadziesiąt prac z wielu krajów. Młodzi ludzie w rożne sposoby pokazywali otaczającą ich przestrzeń, atrakcje, ciekawe krajobrazy i ludzi, których znają i cenią. Wśród autorów najciekawszych propozycji znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie - Szymon Jaśkiewicz.

- Szymon zaprezentował w swojej pracy kolorowy krajobraz Kwakowa. Praca plastyczna, jak i opis słowny, który przygotował w języku angielskim, nawiązywały do niezwykłej przyrody, środowiska naturalnego. Pokazał też wędkarzy, którzy są częstymi bywalcami w Kwakowie. Wspomniał też o szkolę, kościele i legendach z nim związanych - mówi Katarzyna Wieczorek, nauczyciel języków obcych w kwakowskiej szkole.

Sam autor wyróżnionej pracy przyznaje, że start w konkursie traktował jak dobrą zabawę i okazję do pokazania swoich artystycznych pasji. Taki sukces jest dla niego sporym zaskoczeniem. Choć urodził się w Kruszynie, to lubi spacerować po Kwakowie. Jak twierdzi, jest to bardzo ciekawe i urokliwe miejsce.

Redakcja/UG Kobylnica/ar