W sobotę (15.12) o 16.00 w naszym Studiu Koncertowo-Nagraniowym im. Czesława Niemena odbędzie się wspólne kolędowanie. Na Muzycznej Scenie Radia Koszalin zaśpiewa IŁAWA GOSPEL SINGERS.

Jak zawsze mamy dla naszych Słuchaczy darmowe wejściówki. Jak zarezerwować miejsca?
  • Pierwsza pula, pięćdziesiąt miejsc, dostępna pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl.
  • Druga pula dla osób, które od 10 do 15 grudnia, od poniedziałku do piątku, od godziny 10.05 do 13.00 będą słuchać audycji „Na dobry dzień”.
Iława Gospel Singers (IGS) to kilkunastoosobowy chór, który powstał z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich w styczniu 2015 roku. Zadebiutował w iławskim amfiteatrze 31 maja 2015 r. podczas Chrześcijańskiego Dnia Animacji Rodzin. W ciągu kolejnych miesięcy występował na  różnych uroczystościach i wydarzeniach regionalnych, organizował lub koncertował w różnych miastach Polski, a także niósł nadzieję i radość, śpiewając dla pacjentów szpitala, domu dziecka czy małych, wiejskich społeczności.

W ciągu niespełna trzech lat swojego istnienia, zespół - oprócz systematycznej pracy podczas weekendowych warsztatów - dał około pięćdziesięciu koncertów, włączał się lub inicjował przy tym akcje charytatywne.

W grudniu 2017 roku odbyła się premiera dwupłytowego, debiutanckiego albumu Iława Gospel Singers pt.„Wszystko Tobie!”. Na album składają się dwie płyty - tzw. epki, zawierające po 5 utworów, łącznie to 50 minut muzyki, w której można odnaleźć klimaty gospelowe, pop-gospelowe, a także folkowe i rockowe - zaznaczające się szczególnie w aranżacjach kolędowych.