fot. prk24.pl
Kilkanaście dni temu wstrzymano przebudowę ulicy. Cierpliwość mieszkańców i pobliskich przedsiębiorców wystawiona jest na dużą próbę. Dlaczego?

Mieszkańcy Zielonej są zirytowani sytuacją: - Przez dwa miesiące nic się tu nie działo. Jest problem z dojazdem gdziekolwiek. Gdy jest sucho to nad ulicą unoszą się tumany kurzu, a gdy pada to momentalnie tworzy się błoto.

Dlaczego przerwano prace?

- W trakcie robót odkryto pod powierzchnią stalowy gazociąg. Problem polega na tym, że jest on położony na niestandardowej głębokości. Według map miał być na głębokości 80 centymetrów, a jest o 40 centymetrów wyżej. Gazociąg jest w złym stanie technicznym, a kontynuowanie prac budowlanych mogłoby doprowadzić do jego rozszczelnienia - wyjaśnia Andrzej Fulbiszewski z koszalińskiego urzędu miasta.

Za gazociąg odpowiada Polska Spółka Gazownictwa. Skontaktowaliśmy się z jej pracownikami, ale nie odpowiedzieli dziś na nasze pytania.

Przypomnijmy, że wykonawca jest zobligowany do ukończenia remontu ulicy Zielonej do 31 maja przyszłego roku. Ze względu na problem z gazociągiem, prace mogą się jednak opóźnić o około 2 miesiące.

mm/ar

fot. prk24.pl

Posłuchaj

Dlaczego wstrzymano remont ulicy Zielonej w Koszalinie? - materiał Marceliny Marciniak