fot. prk24.pl
W Słupsku rozpoczęto szczepienia personelu drugą dawką preparatu przeciw COVID-19. - Otrzymaliśmy 450 dawek szczepionki - poinformował w poniedziałek rzecznik placówki Marcin Prusak.

Jak podał Prusak szpital liczył na ponad 1000 dawek szczepionki, z których tylko część miała być przeznaczona na podanie drugiej porcji preparatu osobom z personelu placówki. Pierwszą dawkę miały otrzymać kolejne osoby z grupy „0”.

W związku ze zmniejszeniem dostawy szczepionek spowodowanym czasowym ograniczeniem produkcji przez firmę Pfizer otrzymaliśmy w poniedziałek 450 dawek szczepionki. Całą tę partię przeznaczamy na podanie drugiej dawki osobom z grupy „0”, które otrzymały już pierwszą dawkę szczepionki. Szczepienia już trwają. Marcin Prusak - rzeczik prasowy szpitala

Z grupy „O” na listę chętnych do szczepień w słupskim szpitalu zapisało się ponad 2600 osób z personelu placówki oraz innych podmiotów medycznych. Tylko w pierwszym tygodniu szczepień szpital pierwszą dawkę preparatu podał 300 osobom.

Szpital Wojewódzki w Słupsku w poniedziałek podał również, że do odwołania wstrzymuje rejestrację osób 80+ z grupy „I” chętnych do szczepień przeciwko COVID-19. - Decyzja ta podyktowana jest zapełnieniem się wszystkich miejsc dla chętnych na szczepienia do końca marca, czyli do końca maksymalnego terminu zgłoszeń - przekazał Prusak.

Dodał, że jeżeli sytuacja ta ulegnie zmianie, szpital niezwłocznie o tym poinformuje.

PAP/aś