fot. Anna Popławska
Podczas wizyty w Koszalinie Rafał Trzaskowski podkreślił, że finansowa pomoc dla samorządów musi być większa niż ta zaproponowana w rządowej tzw. tarczy 4.0.

Zdaniem samorządowca, w ten sposób samorządy mogą uniknąć gospodarczej zapaści, która wpłynęłaby na gospodarkę kraju.

- Rządowa tarcza jest niewystarczająca. Ona mówi jedynie o ubytku dochodu z tytułu podatków, natomiast nie uwzględnia ubytku innych dochodów. My, jako kooperacje samorządowe, postulowaliśmy o uwzględnienie w programie pomocowym także tej straty. Liczymy na to, że rząd wyciągnie z tego wnioski dla dobra całej naszej gospodarki - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński dodał, że pogarszanie się kondycji finansowej samorządów mogą odczuć wszyscy mieszkańcy: - Jeśli ten spadek dochodów będzie się utrzymywał, to spowoduje spadek inwestycji i ograniczenie zadań, które na co dzień realizujemy i do których mieszkańcy się przyzwyczaili. I nie chodzi tu jedynie o imprezy masowe, ale także o inwestycje, oświatę i kulturę.

Podczas wizyty w Koszalinie Rafał Trzaskowski spotkał się między innymi z pracownikami instytucji kultury. Wcześniej odwiedził Darłowo i Malechowo.

Rafał Trzaskowski jest kandydatem Platformy Obywatelskiej w zbliżających się wyborach prezydenckich.

ap/ar

Posłuchaj

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina