fot. koszalin.pl
Zawirowania gospodarcze związane z koronawirusem widać także w Koszalinie, małe lokalne firmy zawieszają działalność gospodarczą, a większe - szukając oszczędności, zaczęły zwalniać pracowników. To nie tylko niekorzystnie wpływa na koszaliński rynek, ale także na możliwości nabywcze mieszkańców miasta.

- Zdaję sobie sprawę, że czekające nas dni nie będą łatwe i dlatego staram się, aby mieszkańcy Koszalina przeszli je w sposób najmniej bolesny, dlatego na stronie internetowej ratusza pojawiła się specjalna zakładka „Koszalińska Giełda Pracy”. Jej zadaniem jest ułatwienie komunikacji na linii pracodawca-pracownik - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Osoby, które poszukują pracy, mogą się tam zapoznać z ofertą firm pragnących zatrudnić nowych pracowników. Będziemy publikować na bieżąco i za darmo wszystkie oferty pracy z wyjątkiem akwizycji czy handlu obnośnego - dodał.

Aby oferta została zamieszczona w „Koszalińskiej Giełdzie Pracy”, musi zawierać opis stanowiska, jego wymagania oraz dane kontaktowe (tel. / email) potrzebne do zgłoszenia kandydatury. Oferty należy przesyłać na gieldapracy@um.koszalin.pl.

- Urząd nie pośredniczy bezpośrednio w kontaktach pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Udostępniamy po prostu tę zakładkę, by nasi mieszkańcy mogli łatwiej znaleźć pracę - zaznaczył Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

Pierwszą firmą, która skorzystała z zakładki jest grupa okienna. - Inicjatywa urzędu miejskiego jest bardzo dobrym pomysłem, który jest korzystny zarówno dla koszalińskich przedsiębiorców, jak i mieszkańców szukających pracy - uważa właściciel firmy Jarosław Loos.

red./rp/rż