fot. Hospicjum Darłowo
Ruszyła piąta już edycja akcji „Zakręć się dla hospicjum”. Członkowie Szkolnych Kół Caritas, jak co roku w Wielkim Poście, zwracają uwagę swoich rówieśników na ludzi cierpiących w hospicjum Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

- Czas Wielkiego Postu jest okazją do tego, by zmotywować się do działania na rzecz drugiego człowieka - przekonuje ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum. - Dlatego rozpoczynamy naszą akcję, poprzez którą chcemy pomóc młodzieży dostrzec ludzi chorych, przebywających w naszym hospicjum.

Jak podkreśla ks. Sendecki, nie tyle sam wymiar materialny akcji jest pierwszorzędny, co przylgnięcie do idei wolontaryjnej. - Nasza akcja ma na celu także integrację ludzi ze środowiskiem hospicjum. Cieszymy się z każdego kontaktu z nami, nawet jeśli nie jest to kontakt bezpośredni. Chodzi o zmianę myślenia, postawienie się w sytuacji drugiej osoby. Nawet sama pamięć o chorych, empatia skierowana w ich stronę jest dla nich dużym umocnieniem w cierpieniu i nieraz samotności. Stąd tak prosty dar, jak zbiórka nakrętek ze względu na nich nabiera dużo głębszego znaczenia - mówi ks. Krzysztof Sendecki.

Zachętą do efektywnego przeprowadzenia akcji jest konkurs rozpisany przez Caritas na największą liczbę nakrętek. Jak informuje Kacper Banach, koordynator SKC, na zwycięskie SKC czeka atrakcyjna nagroda - laptop.

Zbiórka zakończy się 1 maja. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Wolontariuszy SKC 15 czerwca 2018 r.

Redakcja/caritas.pl/ar