Najważniejsza debata tygodnia, która od lat skupia przy radiowym stoliku sejmową reprezentację naszego regionu - wraca na niedzielną antenę! Oznacza to, że w świąteczne południe znów u nas politycznie zaiskrzy, tym bardziej, że ostro dyskutujących polityków będzie można nie tylko na żywo usłyszeć, ale i oglądać na naszej stronie internetowej i Facebooku.

„Po słowie” w nowej odsłonie, jako jedna z nowinek, które szykujemy dla Państwa już od 1 kwietnia w ramach odświeżonej ramówki Polskiego Radia Koszalin, zadebiutuje w niedzielę 7 kwietnia o godz. 12:00. Gospodarzem programu - tak jak dotąd życzliwym, ale wnikliwym i nieustępliwym - będzie Anna Popławska, ceniona i znana m.in. z porannych rozmów politycznych „Gość Studia Bałtyk” (w ramach słupskich odsłon programu wspierać ją będzie dobrze znany nad Słupią Piotr Głowacki).

Przypomnijmy, że „Po słowie” to format dyskusyjny, w którym gościmy posłów, senatorów lub ważnych przedstawicieli reprezentujących partie i stronnictwa polityczne, mające parlamentarny mandat i które przy Wiejskiej kształtują naszą rzeczywistość. Główną zasadą zaś, którą kierujemy się, tworząc opiniotwórczy charakter programu „Po słowie”, jest zasada zachowania równowagi sił w dyskusji. To oznacza, że staramy się, by goście w audycji tworzyli grono reprezentujące rzeczywisty podział programowy i światopoglądowy, jaki kształtuje się na parlamentarnej scenie politycznej. 

„Po słowie”, jako nasza koronna audycja o charakterze gorącej debaty politycznej, była w ostatnich miesiącach emitowana w poniedziałki o godz 9:00. Teraz, w ramach odświeżonej, wiosenno-letniej ramówki Polskiego Radia Koszalin, program ten zwieńczy tydzień. Dodajmy – tydzień bardzo bogaty w prowadzone na żywo analizy i komentarze bieżących wydarzeń z udziałem polityków, zważywszy na to, iż w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 9:00 rusza nowa, cotygodniowa audycja „Zaczynamy tydzień”, a w piątki (godz. 9:30) nasi słuchacze – tak jak przez wiele ostatnich miesięcy – będą mogli przysłuchiwać się gorącym dyskusjom samorządowców w ramach programu „Rządzi-My”

Tymczasem przypominamy, że to nie koniec wiosenno-letnich niespodzianek na naszej antenie. Słuchajcie nas Państwo zatem uważnie (i zaglądajcie na nasz portal, FB, TT i Instagram) - bowiem codziennie będziemy uchylać rąbka tajemnicy i po kolei ujawniać, jak prezentować się będą nowe i odświeżone elementy naszej anteny.

red./rż

Czytaj więcej