fot. Jarosław Ryfun
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie poinformował o przekazaniu dodatkowych 918 tys. zł. Wraz z już wcześniej przyznanymi pieniędzmi z Funduszu Dróg Samorządowych miasto ma otrzymać ponad 5 mln zł.

- Występowaliśmy do wojewody o kwotę 6 mln 259 tys. złotych, więc dodatkowe pieniądze na ten cel bardzo miastu się przydadzą - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Cieszę się, że wraz z pieniędzmi otrzymałem również informację, że powyższa kwota będzie prawdopodobnie jeszcze zwiększana - dodał.

Aby pieniądze wpłynęły do budżetu miasta potrzebne jest jeszcze podpisanie stosownych umów.

Przypomnijmy, że trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Z powodu dużego zainteresowania otwarcie ofert przesunięto na 7 października.

Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego to jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Oprócz wymiany nawierzchni, chodników i miejsc parkingowych miasto zaplanowało także wymianę oświetlenia, budowę ścieżki rowerowej i wymianę całej infrastruktury podziemnej.

W ramach tej inwestycji w latach 2020-2022 przebudowana zostanie odcinek od ul. rotmistrza Pileckiego do ul. Traugutta. Zbudowane zostanie też rondo przy ul. Kościuszki.

Koszt prac remontowych przekroczy kilkanaście milionów złotych.

red./UM Koszalin/od/ar