fot. Wikimedia.com/ kaffeeeinstein
Intercity zaplanowało w sezonie letnim dodatkowe składy na Pomorze Środkowe. To 19 pociągów - 7 sezonowych kursujących codziennie, oraz 12 w weekendy.

Ze Słupska i Koszalina pojadą dodatkowe składy m.in. do Ustki, Łeby, Wrocławia, Olsztyna, Białegostoku, Katowic, Łodzi, czy Przemyśla. Na trasach z Warszawy do Kołobrzegu, przez Koszalin, przejeżdżać będą pociągi Jantar i Słupia, a z Krakowa Fregata.

Pasażerowie, którzy planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Jest ona dostępna od piątku, od 19:00 do poniedziałku do godziny 6:00 rano. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi składami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Dziś rozpoczyna kursy szynobus łączący Koszalin z Mielnem. To alternatywa dla mieszkańców miasta oraz turystów, którzy chcą szybko dostać się z Koszalina nad morze. Również dziś rozpocznie kursowanie szynobus na trasie Sławno - Darłowo.


ICC/Redakcja/ez