fot. prk24.pl
Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie zapadł wyrok w sprawie nieprawidłowości przy organizacji lekcji angielskiego dla szczecineckich urzędników. W rozprawie apelacyjnej sąd uniewinnił Daniela Raka od zarzutu przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz umorzył zarzut dotyczący podrobienia dokumentów.

Te rozstrzygnięcia są już prawomocne. Z kolei sąd uznał, że trzeci z zarzutów - nakłanianie urzędnika do niszczenia dokumentów - zostanie po raz kolejny rozpatrzony przez Sąd Rejonowy w Szczecinku.

Uzasadnienie wyroku nie jest znane, bo sprawa apelacyjna toczyła się z wyłączeniem jawności.

W imieniu burmistrza, wyrok skomentował jego rzecznik Mateusz Ludewicz: - Jesteśmy przekonani, że dzisiejsze orzeczenie będzie przełomowe i - w przypadku trzeciego zarzutu - pozwoli przed sądem pierwszej instancji Danielowi Rakowi na udowodnienie niewinności.

Sprawa dotyczy wydarzeń z przełomu 2015 i 2016 roku. Prokuratura oskarżyła ówczesnego wiceburmistrza Szczecinka Daniela Raka i podległego mu urzędnika o nieprawidłowości przy organizacji kursów języka angielskiego dofinansowanych przez Powiatowy Urząd Pracy.

Daniel Rak od początku nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów, natomiast były urzędnik szczecineckiego magistratu przyznał się do winy w trakcie procesu w pierwszej instancji.

ms/rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

Mateusz Ludewicz, rzecznik burmistrza Szczecinka